Płatności

Odpowiedz

ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

Cześć, 

 

od około 2-3 miesięcy zauważyłem bardzo dziwny proceder ze strony banku ING. Mianowicie: posiadam konto w EUR. Do tego konta mam kartę. Kartę mam podpiętą pod różne usługi online. Pomimo wejścia w życie dyrektywy PSD2 (chyba w lutym tego roku), płatności procesowane są przez ING bez żadnej autoryzacji. To doprowadziło, przynajmniej na moim koncie w walucie EUR, że niektóre z płatności były procesowane 2 krotnie i np. zamiast zapłacić 40 euro, z konta zostało pobrane 80 euro Emotikon: Szczęśliwy 

 

Tak się zastanawiam, czy ktoś z was ma podobne przejścia z tym bankiem oraz czy w ogóle bank ING respektuje dyrektywę PSD2, bo patrząc jak przebiega autoryzacja w bankach poza Polską, to tam nie spotkałem się w tym roku z sytuacją, żeby płatność kartą nie była dodatkowo autoryzowana. 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
JeepersCreepers
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
23-11-2020
Wiadomość 1 z 11 (4 670 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

@JeepersCreepers jeśli podpiąłeś swoją kartę i aktywowałeś płatności cykliczne to takich, płatności nie trzeba za każdym razem autoryzować, są pobierane automatycznie.

Jako bank jesteśmy zobowiązani do przestrzegania dyrektywy PSD2. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie https://www.ing.pl/wiem/bankowosc-codzienna/czym-jest-dyrektywa-psd2

Jeżeli nie jest to cykliczna płatność to aby sprawdzić dlaczego została pobrana drugi raz, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 32 357 00 69 lub przez czat w Moim ING.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 2 z 11 (4 641 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

Co wg. banku ING oznacza "płatność cykliczna"? Z mojej perspektywy i z tego jak działają banki chociażby w UK, to spotkałem się jednak z tym, że każda opłata subskrypcyjna wymaga ode mnie autoryzacji. Wy robicie za to tak, że zamiast zapytać użytkownika najpierw, czy faktycznie opłata subskrypcyjna ma miejsce poprzez powiadomienie w apce lub sms, to od razu obciążacie konto klienta i to dwukrotnie na dwie różne kwoty (już mam taką sytuację z waszym bankiem 4 raz). Podejście waszego banku to podejście pańszczyźniane, gdzie traktujecie po prostu klientów jak śmieci i złodziei.

 

Odpowiedz
0 Lajków
JeepersCreepers
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
23-11-2020
Wiadomość 3 z 11 (4 525 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

W przypadku subskrypcji i cyklicznych płatności pierwsza płatność jest obarczona dodatkową autoryzacją. Kolejne płatności z cyklu już nie wymagają dodatkowego potwierdzenia.
Zapisaliśmy Twoją sugestię w tym temacie.
Trudno nam odnieść się na forum, dlaczego Twoje konto zostało obciążone podwójnie. 
Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING (po zalogowaniu w dolnej części strony). Specjaliści czatują w dni robocze od 8:00 do 00:00 i w soboty od 8:00 do 22:00. Sprawdzimy tę płatność.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 11 (4 378 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

Dzięki za odpowiedź, ale na czacie u was nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zawsze moje płatności obciążane są podwójnie. Domyślam się, że po prostu bank widząc że są pieniądze na koncie klienta, po prostu blokuje dodatkową prawie tę samą kwotę żeby zrobić tak zwany obrót dzienny. Ciekawe, czy jest gdzieś to u was napisane w regulaminie usług. 

Odpowiedz
0 Lajków
JeepersCreepers
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
23-11-2020
Wiadomość 5 z 11 (4 348 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

Zgłoś nam w tym temacie reklamację. Uzyskasz oficjalną odpowiedź.
Możesz to zrobić telefonicznie na infolinii reklamacyjnej pod numerem 32 357 00 62 ( 8:00-19:00) lub na infolinii ogólnej 32 357 00 12 (przez całą dobę).

Możesz także poprosić specjalistę na czacie w Moim ING o przyjęcie zgłoszenia. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 11 (4 302 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

a ty nie piszesz czasem o blokowaniu czasem w zwiazku z rozliczniem kursu?  i w apce wyglada jak pobranie dwóch podobnych kwot tylko jedna jest zablokowana na szaro,ja mam to samo ale to nie jest pobieranie dwukrotnie tej  samj kwoty...

Odpowiedz
0 Lajków
jacku6
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
16-11-2020
Wiadomość 7 z 11 (4 093 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

[ Edytowane ]

To o czym piszesz, znam. Ja piszę o sytuacji, gdzie np. ING pobiera mi dwie kwoty np. 60,24 eur i 60,20 euro. I często gęsto dzieje się tak, że bank sam nie jest łaskawy zwolnić mi którejś z tych kwot, tylko np. charguje mi z konta 60,24 eur a jak się sam nie upomnę i nie sprawdzę historii na koncie ING, to np. 60,20 euro bank dostaje gratis. Ludzie, serio sprawdzajcie sobie historie w ING, bo pieniądze szybko odchodzą, tak samo jak przychodzą. 

Odpowiedz
0 Lajków
JeepersCreepers
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
23-11-2020
Wiadomość 8 z 11 (4 055 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

[ Edytowane ]

@IlonaU: Wy na serio jesteście poj***ni. Nie dość, że to w waszym za***nym obowiązku jest to, żeby hajs waszych klientów się zgadzał, to jeszcze muszę się fatygować kolejny raz, żeby zgłosić się po hajs który po prostu ukradliście. No bo jak to inaczej nazwać? Naprawdę, mega trzeba na was uważać i trzeba pisać o tym, co robicie bo jeszcze za niedługo dojdzie do tego, że będziecie wg. własnego uznania blokować ludziom dostępy do kont bankowych i zagarniać ich pieniądze, bo "bank ma problem techniczny" albo "prace konserwacyjne". Nie czarujmy się, że ciśnięcie już tego typu ściem kupują tylko ludzie nieświadomi. 

Odpowiedz
0 Lajków
JeepersCreepers
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
23-11-2020
Wiadomość 9 z 11 (4 051 wyświetleń)

Re: ING konto walutowe w EUR- brak autoryzacji banku przy płatnościach online kartą

JeepersCreepers, nie stosujemy praktyk, o które nas podejrzewasz. Ciężko nam się tutaj odnieść do sytuacji na Twoim koncie, ponieważ nie mamy wglądu do danych w systemie i nie możemy sprawdzić Twoich transakcji. Więcej informacji nie będziemy Ci w stanie przekazać na forum. Proszę skontaktuj się z nami w Moim ING lub telefonicznie +48 32 357 00 69 (infolinia jest całodobowa).


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 10 z 11 (4 014 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mam nawet screeny i maile do naszego doradcy, bo wysyłam mu statusy jak tylko coś się zmieni. Więc niestety status „mamy już wszystko” może zmienić się na „czekamy na brakujące dokumenty”… I tak never...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy