Odpowiedz

Wpłatomat wciągnął pieniądze

W dniu dzisiejszym wpłacałem pieniądze we wpłatomacie umieszczonym przy lokalu banku w kwocie 3500 zł. Wybrałem metodę wpłaty przy użyciu kodu BLIK, postępowałem zgodnie z instrukcjami na ekranie i umieściłem pieniądze w podajniku. Po kilkunastu sekundach wyskoczyła informacja, że następuje zwrot niezidentyfikowanych banknotów co nie nastąpiło. Bankomat mielił kilkadziesiąt sekund i wyskoczył błąd z informacją, że urządzenie jest nieczynne. Szybko sprawdziłem konto i pieniądze nie zostały zaksięgowane. Po kilku minutach bankomat przestał wyświetlać komunikat i zaczął działać normalnie. Niezwłocznie skontaktowałem się z infolinią i zgłosiłem reklamację (nr 002569/042020). Pani poinformowała mnie, że reklamacja zostanie rozpatrzona do 22.04.2020. Pieniądze wpłacałem na konto aby korzystać z transakcji bezgotówkowych w związku z obecną sytuacją panującą w kraju i tak nagłaśnianą w mediach jak i na państwa stronie informacji o korzystaniu z tych środków płatniczych. W tym momencie bank każe czekać na rozwiązanie sytuacji prawie 3 tygodnie? Jak to się ma do tych wszystkich kampanii aby korzystać z płatności bezgotówkowych? Kolejną kwestią jest potencjalna sytuacja, że przez ten czas wpłatomat może wciągnąć pieniądze jeszcze kilku osobom co rodzi pytanie jak w takiej sytuacji bank dojdzie jakie kwoty kto w nich umieścił. W moim odczuciu takie sytuacje powinny być rozwiązywane priorytetowo i niedopuszczalnym jest pozostawianie klienta "na lodzie" przez tak długi okres. 

Odpowiedz
0 Lajków
Agrael
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-04-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 427 wyświetleń)

Re: Wpłatomat wciągnął pieniądze

Przesłałam Twoją wiadomość do działu reklamacji. Zajmujemy się takimi sprawami priorytetowo. Mam nadzieję, że szybko nam uda się to wyjaśnić i uzyskasz odpowiedź na zgłoszenie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (2 361 wyświetleń)

Re.: Wpłatomat wciągnął pieniądze

Bank potraktował sprawę priorytetowo i w dniu dzisiejszym reklamacja została rozpatrzona pozytywnie. Temat do zamknięcia.
Odpowiedz
0 Lajków
Agrael
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-04-2020
Wiadomość 3 z 4 (2 346 wyświetleń)

Re: Re.: Wpłatomat wciągnął pieniądze

@Agrael Dziękujemy za potwierdzenie Emotikon: Szczęśliwy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 4 (2 345 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy