Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Przy częściowej spłacie pożyczki przed czasem system automatycznie skraca okres spłaty (zmniejsza liczbę rat, a wysokość raty pozostaje bez zmian). Jeśli pożyczkobiorca chce w tym wypadku pozostawić okres spłaty bez zmian (czyli liczba rat bez zmian, ale niższa kwota raty), należy w tym celu udać się do oddziału banku, żeby podpisać odpowiedni aneks do umowy pożyczki. Pytanie, ile dni od momentu nadpłaty pożyczki jest, aby udać się do banku i podpisać aneks, tak aby nie było już za późno?

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 1 z 12 (12 661 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Nadpłacając pożyczkę, faktycznie zmienia się ilość rat. Jeśli chcesz zmniejszyć ich miesięczną wysokość, konieczna jest wizyta w oddziale. Na miejscu będziesz mógł podpisać aneks do umowy. Możemy wydłużyć okres spłaty maksymalnie do takiego, na jaki zawarłeś umowę. 

Na przykład: zawnioskowałeś o 5000 zł, na 60 miesięcy i spłaciłeś 10 rat, okres spłaty możemy wydłużyć o 10 miesięcy. 

Jeśli umowę o pożyczkę podpisałeś po 15 lipca 2017, nie pobierzemy opłaty za taki aneks. Jeśli jest to starsze zobowiązanie, jednorazowa opłata wynosi 50 zł. Nie mamy określonego czasu, w którym powinieneś podpisać dokument. Rekomendujemy jednak, żeby było to najszybciej jak jest to możliwe po nadpłacie pożyczki Emotikon: Szczęśliwy 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 12 (12 565 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Czy wydłużenie okresu spłaty maksymalnie do takiego, na jaki zawarto umowę, powoduje dodatkowe koszty, np. zwiększenie oprocentowania pożyczki?

Proszę o odpowiedź. 

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 3 z 12 (12 508 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

I jeszcze jedno do powyższego, czy jest jakiś wymóg minimalnej kwoty (czy to w zł, czy w stosunku procentowym do kwoty udzielonej pożyczki), którą należy nadpłacić, żeby możliwe było wydłużenie okresu spłaty do tego pierwotnego w umowie?

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 4 z 12 (12 506 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Oprocentowanie możemy zmienić tylko wtedy, kiedy ulegnie zmianie stopa referencyjna NBP. Nie ustaliliśmy minimalnej kwoty nadpłaty pożyczki, która pozwalałaby na wydłużenie okresu spłaty.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 5 z 12 (12 396 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

A czy beż żadnej nadpłaty można wydłużyć okres spłaty?

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 6 z 12 (12 327 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Nie można w trakcie korzystania z pożyczki- bez jej nadpłaty- wydłużyć czas spłaty do pierwotnego okresu.
Wtedy możesz skorzystać z oferty konsolidacji.
Za pomocą nowej pożyczki gotówkowej spłacasz obecną. 
O nową wnioskujesz na dłuższy czas spłaty 🙂

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 7 z 12 (12 261 wyświetleń)

Re.: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Jeszcze dopytam, w jakich odstępach czasu można nadpłacać pożyczkę i sporządzać aneks do umowy pożyczki (zwiększenie liczby rat)? Inaczej ujmując, jaki jest minimalny odstęp czasowy pomiędzy aneksowanymi umowami (nadpłaty) pozwalającymi zmienić parametry pożyczki (liczba rat do spłaty)?
Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 8 z 12 (12 212 wyświetleń)

Re: Re.: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

@Kuba obecnie nie mamy ograniczeń czasowych, pomiędzy wygenerowaniem kolejnych aneksów. W przypadku zmiany parametrów pożyczki, może ona podlegać ponownej ocenie zdolności kredytowej ( przy wydłużeniu okresu kredytowania).

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 12 (11 750 wyświetleń)

Re: Re.: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

@Konto usunięte no właśnie z tym mam problem, bo ponoć są tu czasowe ograniczenia. Byłem w banku kolejny raz wygenerować aneks do umowy pożyczki po nadpłacie kredytu (był krótki około tygodniowy odstęp czasowy od poprzedniego aneksu) i nie było możliwości wygenerowania aneksu (system to zablokował). Czekam już 2 tygodnie na wyjaśnienie sprawy i centrala banku nadal nie potrafi udzielić odpowiedzi (pracownik, który mnie obsługiwał, domniemuje, że trzeba odczekać 1 miesiąc, żeby móc ponownie aneksować umowę pożyczki).

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 10 z 12 (11 739 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy