Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Przy częściowej spłacie pożyczki przed czasem system automatycznie skraca okres spłaty (zmniejsza liczbę rat, a wysokość raty pozostaje bez zmian). Jeśli pożyczkobiorca chce w tym wypadku pozostawić okres spłaty bez zmian (czyli liczba rat bez zmian, ale niższa kwota raty), należy w tym celu udać się do oddziału banku, żeby podpisać odpowiedni aneks do umowy pożyczki. Pytanie, ile dni od momentu nadpłaty pożyczki jest, aby udać się do banku i podpisać aneks, tak aby nie było już za późno?

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 1 z 12 (12 660 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Nadpłacając pożyczkę, faktycznie zmienia się ilość rat. Jeśli chcesz zmniejszyć ich miesięczną wysokość, konieczna jest wizyta w oddziale. Na miejscu będziesz mógł podpisać aneks do umowy. Możemy wydłużyć okres spłaty maksymalnie do takiego, na jaki zawarłeś umowę. 

Na przykład: zawnioskowałeś o 5000 zł, na 60 miesięcy i spłaciłeś 10 rat, okres spłaty możemy wydłużyć o 10 miesięcy. 

Jeśli umowę o pożyczkę podpisałeś po 15 lipca 2017, nie pobierzemy opłaty za taki aneks. Jeśli jest to starsze zobowiązanie, jednorazowa opłata wynosi 50 zł. Nie mamy określonego czasu, w którym powinieneś podpisać dokument. Rekomendujemy jednak, żeby było to najszybciej jak jest to możliwe po nadpłacie pożyczki Emotikon: Szczęśliwy 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 12 (12 564 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Czy wydłużenie okresu spłaty maksymalnie do takiego, na jaki zawarto umowę, powoduje dodatkowe koszty, np. zwiększenie oprocentowania pożyczki?

Proszę o odpowiedź. 

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 3 z 12 (12 507 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

I jeszcze jedno do powyższego, czy jest jakiś wymóg minimalnej kwoty (czy to w zł, czy w stosunku procentowym do kwoty udzielonej pożyczki), którą należy nadpłacić, żeby możliwe było wydłużenie okresu spłaty do tego pierwotnego w umowie?

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 4 z 12 (12 505 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Oprocentowanie możemy zmienić tylko wtedy, kiedy ulegnie zmianie stopa referencyjna NBP. Nie ustaliliśmy minimalnej kwoty nadpłaty pożyczki, która pozwalałaby na wydłużenie okresu spłaty.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
559
122
19-03-2018
Wiadomość 5 z 12 (12 395 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

A czy beż żadnej nadpłaty można wydłużyć okres spłaty?

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 6 z 12 (12 326 wyświetleń)

Re: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Nie można w trakcie korzystania z pożyczki- bez jej nadpłaty- wydłużyć czas spłaty do pierwotnego okresu.
Wtedy możesz skorzystać z oferty konsolidacji.
Za pomocą nowej pożyczki gotówkowej spłacasz obecną. 
O nową wnioskujesz na dłuższy czas spłaty 🙂

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 7 z 12 (12 260 wyświetleń)

Re.: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

Jeszcze dopytam, w jakich odstępach czasu można nadpłacać pożyczkę i sporządzać aneks do umowy pożyczki (zwiększenie liczby rat)? Inaczej ujmując, jaki jest minimalny odstęp czasowy pomiędzy aneksowanymi umowami (nadpłaty) pozwalającymi zmienić parametry pożyczki (liczba rat do spłaty)?
Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 8 z 12 (12 211 wyświetleń)

Re: Re.: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

@Kuba obecnie nie mamy ograniczeń czasowych, pomiędzy wygenerowaniem kolejnych aneksów. W przypadku zmiany parametrów pożyczki, może ona podlegać ponownej ocenie zdolności kredytowej ( przy wydłużeniu okresu kredytowania).

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 12 (11 749 wyświetleń)

Re: Re.: Częściowa spłata pożyczki przed czasem

@Konto usunięte no właśnie z tym mam problem, bo ponoć są tu czasowe ograniczenia. Byłem w banku kolejny raz wygenerować aneks do umowy pożyczki po nadpłacie kredytu (był krótki około tygodniowy odstęp czasowy od poprzedniego aneksu) i nie było możliwości wygenerowania aneksu (system to zablokował). Czekam już 2 tygodnie na wyjaśnienie sprawy i centrala banku nadal nie potrafi udzielić odpowiedzi (pracownik, który mnie obsługiwał, domniemuje, że trzeba odczekać 1 miesiąc, żeby móc ponownie aneksować umowę pożyczki).

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 10 z 12 (11 738 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy