Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

Czy jest taka możliwość, żeby dla kredytu hipotecznego zaciągniętego w tym roku zmienić oprocentowanie ze zmiennego na stałe? Jak to w praktyce wygląda - czy jest na nowo weryfikowana zdolność kredytowa?

 

Od kiedy następuje zmiana oprocentowania i czy jest możliwe, że w trakcie rozpatrywania wniosku o zmianę %, oprocentowanie stałe oferowane przez bank się zmieni czy liczy się %, które obowiązywało w momencie składania wniosku?

Odpowiedz
0 Lajków
bluenancy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
10-01-2021
Wiadomość 1 z 14 (19 076 wyświetleń)

Re.: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

[ Edytowane ]

Możliwość jest na pewno, ponieważ bank jest do tego zobligowany. Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą na koncie ING, ja dostałem we wrześniu taką informację. Szczegóły są na tej stronie: https://www.ing.pl/oprocentowanie-stale

Odpowiedz
0 Lajków
trebla
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-11-2020
Wiadomość 2 z 14 (19 027 wyświetleń)

Re: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

bluenancy możesz w oddziale naszego banku złożyć taki aneks. Będzie on jednak wymagać ponownej analizy finansowej, ponieważ oprocentowanie takiego kredytu jest droższe. 

Przed taką wizytą w oddziale możesz się z nami połączyć pod numerem 32 357 00 57 (8:00-20:00).  Nasi doradcy umówią Cię na spotkanie w naszej placówce.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 14 (18 967 wyświetleń)

Re: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

Czyli rozumiem że trzeba przeliczyć ponownie zdolność kredytową?
A co jeżeli wyjdzie że nie mamy teraz wcale zdolności? Bo gdy braliśmy kredyt z żoną to oboje pracowaliśmy a teraz pracuje tylko ja i do tego mamy dwoje dzieci których nie było przy kredycie. Zdolności teraz nie mamy nawet na telewizor. To czy przy wyjściu braku zdolności dosyć że nie dostaniemy zdolności na stałą stopę to czy może zostać nam wypowiedziana umowa na kredyt?
Odpowiedz
0 Lajków
thriller
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
13-07-2018
Wiadomość 4 z 14 (13 941 wyświetleń)

Re: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

Tak, będziemy ponownie badać zdolność kredytową Jednak w sytuacji decyzji negatywnej, po prostu nie przygotujemy aneksu. Nasza decyzja nie będzie miała wpływu na Twój aktualnie spłacany kredyt Emotikon: Szczęśliwy





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
146
30
02-09-2021
Wiadomość 5 z 14 (13 698 wyświetleń)

Re: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

Czy do złożenia wniosku o zmianę oprocentowania na stałe muszę mieć przygotowane jakieś dokumenty od pracodawcy lub jakieś inne dokumenty?

Odpowiedz
0 Lajków
TOMENG
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-03-2022
Wiadomość 6 z 14 (12 939 wyświetleń)

Re: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

Jeśli masz u nas konto, na które wpływa wynagrodzenie z umowy o pracę, nie będziemy potrzebowali zaświadczenia o dochodach. Jeśli otrzymujesz dochody z innego tytułu, będziemy prosić Cię o dokumenty zależne od Twojej formy zatrudnienia. Skontaktuj się z naszymi doradcami hipotecznymi na czacie w bankowości internetowej lub telefonicznie 32 357 00 57. Pracujemy w dni robocze od 8:00 do 20:00. Sprawdzimy wymagane dokumenty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 7 z 14 (12 534 wyświetleń)

Re: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

Prosze nie wciskać ludziom kitu! Jak ze strony ING to jest czyste świństwo sprawa powinna znaleźć się w KNF i Prokuraturze ! Po co badać zdolność skoro zaraz zmiana % i i tak bedziesz placił więcej czy masz zdolność czy też jej nie masz bo wibor wyskoczył w kosmos a na % stałym masz mniejszy %. Przynajmniej teraz. Bank w tym momencie działa na niekożyść klienta
Kcieslik
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
10-03-2022
Wiadomość 8 z 14 (12 154 wyświetleń)

Re: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

[ Edytowane ]

Jak nie rozumiesz zasad bankowych to nie bierze kredytu, zamknij konto a kasa trzymaj w skarpecie. Możesz wejść na stronę KNF, którym straszysz i poczytać [...]

Odpowiedz
0 Lajków
Anna_N
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
1
26-03-2022
Wiadomość 9 z 14 (8 544 wyświetleń)

Re: zmiana oprocentowania ze zmiennego na stałe

Jasne, że tak. Jeśli Tobie odmówił bank zmiany na oprocentowanie stałe, a masz kredyt na zmienne, skontaktuj się ze mną na PRV, planujemy pozew zbiorowy.

anapaula
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
13-04-2022
Wiadomość 10 z 14 (6 421 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy