Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

wakacje kredytowe w czasie karencji

Dzień dobry,

 

z tego co wyczytałem jest możliwość zawieszenia spłaty w okresie karencji (budowy domu), jednak mam jedno istotne pytanie.

W moim przypadku rata odsetkowa to 5 każdego miesiąca, zatem mam już "naliczone" widniejące w bankowości odsetki, które normalnie spłaciłbym 5 sierpnia.

 

Teraz pytanie, czy składając wniosek przed 05.08, odsetki zostaną "anulowane" i nie zapłacę ich nigdy, czy dopiero naliczanie odsetek zostanie wstrzymane i nie zapłacę ich 05.09? 

Ta druga opcja wydaje mi się sensowniejsza, ponieważ po wysłaniu wniosku, odsetki mógłby by się przestać naliczać, ale z drugiej strony wszędzie czytam - złóż wniosek przed płatnością to jej nie zapłacisz, więc zależy jak na to popatrzeć.

Trochę zamieszanie z tymi miesiącami, skoro okres mojego kredytu nie jest od 1 do 1.

Odpowiedz
0 Lajków
Paskur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-10-2021
Wiadomość 1 z 5 (4 219 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe w czasie karencji

Jeśli złożyć wniosek przez terminem płatności raty - zadziała to na najbliższy termin pobrania. 

Np. jeśli wniosek złożysz 1 sierpnia, to nie pobierzemy już raty, którą masz ustaloną na 5.08. 

I tak, na wrzesień, możesz złożyć wniosek dopiero po 5.08 - po dniu pobrania raty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 5 (4 052 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe w czasie karencji

wakacje kredytowe nie wplywaja na okres karencji? czy wyplate ostatniej transzy?

Odpowiedz
0 Lajków
jarekniekrasz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
10
09-07-2022
Wiadomość 3 z 5 (4 027 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe w czasie karencji

A co sytuacji gdy uruchomię kolejną transze (np. w sierpniu) i skorzystam z wakacji kredytowych przez 4 kolejne miesiące?

Żadne odsetki nie zostaną naliczone, i w grudniu nadal zapłacę sierpniową ratę?

Odpowiedz
0 Lajków
Paskur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-10-2021
Wiadomość 4 z 5 (4 015 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe w czasie karencji

Przecież to są wakacje kredytowe zawieszające spłatę raty.  

W 2020 były wakacje kredytowe w związku z covidem i wtedy było ZAWIESZENIE WYKONYWANIA UMOWY KREDYTOWEJ, czyli prócz spłacania rat nie było możliwości wypłaty transz. W tej ustawie 2022r. jest mowa o zawieszeniu spłaty raty kredytu a wszystkie inne opłaty są normalnie pobierane (np ubezpieczenie na życie). Normalnie płacisz składkę ubezpieczeniową, więc transze też będą normalnie uruchamiane więc jedynie wzrośnie, wraz z wypłatą kolejnej transzy, składka na ubezpiecznenie.

Odpowiedz
0 Lajków
nokitoki
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
18-07-2022
Wiadomość 5 z 5 (3 957 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy