Odpowiedz

wakacje kredytowe w czasie karencji

Dzień dobry,

 

z tego co wyczytałem jest możliwość zawieszenia spłaty w okresie karencji (budowy domu), jednak mam jedno istotne pytanie.

W moim przypadku rata odsetkowa to 5 każdego miesiąca, zatem mam już "naliczone" widniejące w bankowości odsetki, które normalnie spłaciłbym 5 sierpnia.

 

Teraz pytanie, czy składając wniosek przed 05.08, odsetki zostaną "anulowane" i nie zapłacę ich nigdy, czy dopiero naliczanie odsetek zostanie wstrzymane i nie zapłacę ich 05.09? 

Ta druga opcja wydaje mi się sensowniejsza, ponieważ po wysłaniu wniosku, odsetki mógłby by się przestać naliczać, ale z drugiej strony wszędzie czytam - złóż wniosek przed płatnością to jej nie zapłacisz, więc zależy jak na to popatrzeć.

Trochę zamieszanie z tymi miesiącami, skoro okres mojego kredytu nie jest od 1 do 1.

Odpowiedz
0 Lajków
Paskur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-10-2021
Wiadomość 1 z 5 (4 178 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe w czasie karencji

Jeśli złożyć wniosek przez terminem płatności raty - zadziała to na najbliższy termin pobrania. 

Np. jeśli wniosek złożysz 1 sierpnia, to nie pobierzemy już raty, którą masz ustaloną na 5.08. 

I tak, na wrzesień, możesz złożyć wniosek dopiero po 5.08 - po dniu pobrania raty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 5 (4 011 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe w czasie karencji

wakacje kredytowe nie wplywaja na okres karencji? czy wyplate ostatniej transzy?

Odpowiedz
0 Lajków
jarekniekrasz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
10
09-07-2022
Wiadomość 3 z 5 (3 986 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe w czasie karencji

A co sytuacji gdy uruchomię kolejną transze (np. w sierpniu) i skorzystam z wakacji kredytowych przez 4 kolejne miesiące?

Żadne odsetki nie zostaną naliczone, i w grudniu nadal zapłacę sierpniową ratę?

Odpowiedz
0 Lajków
Paskur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-10-2021
Wiadomość 4 z 5 (3 974 wyświetleń)

Re: wakacje kredytowe w czasie karencji

Przecież to są wakacje kredytowe zawieszające spłatę raty.  

W 2020 były wakacje kredytowe w związku z covidem i wtedy było ZAWIESZENIE WYKONYWANIA UMOWY KREDYTOWEJ, czyli prócz spłacania rat nie było możliwości wypłaty transz. W tej ustawie 2022r. jest mowa o zawieszeniu spłaty raty kredytu a wszystkie inne opłaty są normalnie pobierane (np ubezpieczenie na życie). Normalnie płacisz składkę ubezpieczeniową, więc transze też będą normalnie uruchamiane więc jedynie wzrośnie, wraz z wypłatą kolejnej transzy, składka na ubezpiecznenie.

Odpowiedz
0 Lajków
nokitoki
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
18-07-2022
Wiadomość 5 z 5 (3 916 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy