Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

skrócenie okresu kredytowania a wysokosc raty

Witam, mam dwa pytania:

1) Po podpisaniu aneksu dot. skrócenia okresu kredytowania rata kredytu nie wróciła do wysokości przed dokonana nadpłatą, jest mniejsza, aneks wszedł już w życie, pytanie dlaczego?

2)Dokonując  nadpłaty takiej samej kwoty przy jednoczesnym skróceniu okresu kredytowania ilość miesięcy o jaki kredyt został skrócony nie powinna być taka sama, wpłaciłam 2,5tys zł kredyt skrócił się o 5 m-cy, a przy kolejnej nadpłacie 2,5tys zł kredyt skrócił się o 2 miesiące.

Odpowiedz
0 Lajków
jagodzianka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
26-08-2020
Wiadomość 1 z 3 (3 179 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu kredytowania a wysokosc raty

Przez Społeczność trudno nam odpowiedzieć na Twoje pytania, bo nie mamy tutaj dostępu do Twojego kredytu hipotecznego. Prosimy skontaktuj się na czacie w Moim ING lub telefonicznie 32 357 00 57 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 i w sobotę od 8:00 do 16:00. 
 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (3 071 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu kredytowania a wysokosc raty

Rośnie ci kapitałowa część raty, więc ten sam kapitał obniża o mniejszą ilość miesięcy, bo w pierwszym przypadku np. część kapitałowa raty wynosiła 500 i nadpłaciłaś 5 rat do przodu, ale kolejna wpłata dotyczyła części kapitałowej raty, która wynosiła 1200 i 2500 pokryło tylko 2 m-ce.

 

 

Zmniejszasz kapitał i skracasz okres, tym samym zwiększasz część kapitałową raty  i kolejne nadpłaty w tej samej kwocie stanowią równowartość mniejszej liczby "rat" kapitałowych.

Zobaczysz to na harmonogramie.

 

dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 952 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy