Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

skrócenie okresu kredytowania a wysokosc raty

Witam, mam dwa pytania:

1) Po podpisaniu aneksu dot. skrócenia okresu kredytowania rata kredytu nie wróciła do wysokości przed dokonana nadpłatą, jest mniejsza, aneks wszedł już w życie, pytanie dlaczego?

2)Dokonując  nadpłaty takiej samej kwoty przy jednoczesnym skróceniu okresu kredytowania ilość miesięcy o jaki kredyt został skrócony nie powinna być taka sama, wpłaciłam 2,5tys zł kredyt skrócił się o 5 m-cy, a przy kolejnej nadpłacie 2,5tys zł kredyt skrócił się o 2 miesiące.

Odpowiedz
0 Lajków
jagodzianka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
26-08-2020
Wiadomość 1 z 3 (3 178 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu kredytowania a wysokosc raty

Przez Społeczność trudno nam odpowiedzieć na Twoje pytania, bo nie mamy tutaj dostępu do Twojego kredytu hipotecznego. Prosimy skontaktuj się na czacie w Moim ING lub telefonicznie 32 357 00 57 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 i w sobotę od 8:00 do 16:00. 
 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (3 070 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu kredytowania a wysokosc raty

Rośnie ci kapitałowa część raty, więc ten sam kapitał obniża o mniejszą ilość miesięcy, bo w pierwszym przypadku np. część kapitałowa raty wynosiła 500 i nadpłaciłaś 5 rat do przodu, ale kolejna wpłata dotyczyła części kapitałowej raty, która wynosiła 1200 i 2500 pokryło tylko 2 m-ce.

 

 

Zmniejszasz kapitał i skracasz okres, tym samym zwiększasz część kapitałową raty  i kolejne nadpłaty w tej samej kwocie stanowią równowartość mniejszej liczby "rat" kapitałowych.

Zobaczysz to na harmonogramie.

 

dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 951 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy