Odpowiedz

okres karencji

Witam, przy kredycie hipotecznym 120 000 zł na budowę domu - wykończenie w decyzji watępnej mam zapisane, że karencja wynosi 12 m-cy.

Czy jest możliwość, abym normnalnie spłacała całą ratę, a nie tylko odsetki? Przecież przez tą karencje na pozostałe lata będę miała wyższą ratę.

Czy istnieje możliwośc spłacania pełnej raty - kapitał + odsetki - w okresie karencji?

lemon1982
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
27-03-2017
Wiadomość 1 z 8 (10 256 wyświetleń)

Re.: okres karencji

Możesz zrezygnować z okresu karencji i spłaty rat kapitałowo-odsetkowych. Warunkiem jest uruchomienie całego kredytu. Do momentu, w którym kredyt nie jest uruchomiony w całości możemy pobierać tylko raty odsetkowe.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 8 (10 239 wyświetleń)

Re.: okres karencji

Co to znaczy uruchomienie całego kredytu? Kredyt będę miała wypłacony w jednej transzy.

Odpowiedz
0 Lajków
lemon1982
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
27-03-2017
Wiadomość 3 z 8 (10 235 wyświetleń)

Re.: okres karencji

Jeżeli kredyt jest uruchomiony w jednej transzy to od razu przy składaniu wniosku o jego uruchomienie możesz złożyć u doradcy rezygnację z okresu karencji i prośbę o przeliczenie rat kapitałowo odsetkowych.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 4 z 8 (10 209 wyświetleń)

Re.: okres karencji

Mam podobną sytuacje kredyt będzie w jednej transzy, w dniu podpisywania umowy o kredyt, będę wnioskował o rezygnację z karencji. W umowie jest że okres hipoteczny rozpoczyna się w następnym miesiącu po miesiącu, w którym został zaakceptowany przez bank wniosek o skrócenie karencji. Pierwsza rata będzie odsetkowa czy odsetkowo-kapitalowa?
Odpowiedz
0 Lajków
Mich
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-04-2020
Wiadomość 5 z 8 (5 500 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

W opisanej przez Ciebie sytuacji, po rezygnacji z karencji- w następnym miesiącu rata będzie odsetkowo- kapitałowa.
Jeśli przykładowo zrezygnujesz w kwietniu, a rata przypada na 25 kwietnia- będzie to rata odsetkowa.
Dopiero w maju zapłacisz pełną ratę.

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 6 z 8 (5 426 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

[ Edytowane ]
W moim przypadku podpisanie umowy będzie 28.04 1 transza - wypłata całości jeszcze w kwietniu, tego samego dnia zrezygnuje z karencji. Czyli pierwsza rata, która zostanie pobrana w maju będzie od razu kapitalowo-odsetkowa? Występują umowy bez karencji?
Odpowiedz
0 Lajków
Mich
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-04-2020
Wiadomość 7 z 8 (5 416 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Tak, jeśli zrezygnujesz z okresu karencji w kwietniu, pierwsza rata, w maju będzie kapitałowo-odsetkowa. Podpisujemy również umowy bez okresu karencji. W tej sprawie, proszę, skontaktuj się ze specjalistą, u którego składasz wniosek o kredyt . Sprawdzimy, czy możemy podpisać z Tobą taką umowę 😉

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (5 399 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy