Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

Dzień dobry,

mamy kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem. Jak wygląda sytuacja z obniżeniem stóp procentowych? Czy obniżenie oprocentowania kredytu z uwagi na obniżenie stóp procentowych będzie automatyczne? A jeśli tak, to kiedy można się go spodziewać? 

Odpowiedz
0 Lajków
kasiosu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
22-03-2020
Wiadomość 1 z 7 (9 609 wyświetleń)

Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

Dyskusja na ten sam temat jest w innym wątku, ale ..

Zmiana oprocentowania zdefiniowana jest w Twojej umowie kredytowej.

Ja podpisywałem umowę we wrześniu i mam zastosowany WIBOR 6M, czyli aktualizowany co 6 miesięcy.

Od momentu podpisania Umowy do marca oprocentowanie było zgodne z WIBOR 6M z dnia podpisania Umowy. Teraz zostało zaktualizowane i tak co 6 miesięcy.

 

W międzyczasie bank teoretycznie oczywiście może Ci obniżyć oprocentowanie, ale raczej w tym zakresie postępuje się zgodnie z Umową.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 7 (9 606 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

[ Edytowane ]

Zgodnie z umową o kredyt hipoteczny, oprocentowanie zmieniamy co 6 miesięcy, od jej podpisania. Każda zmiana jest widoczna w historii spłaty kredytu, w Moim ING. Możesz do nas zadzwonić w tej sprawie - (32) 357 00 57. Podczas rozmowy, sprawdzimy kiedy zaktualizujemy Twoje oprocentowanie. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00, w soboty 8:00-16:00. W tym temacie, zapraszam Cię również na czat, w Moim ING. Czatujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 😊

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 3 z 7 (9 513 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

[ Edytowane ]
Dzień dobry, ja mam natomiast inne, podobne pytanie. Dzień spłaty raty wypada u mnie na 15dzien miesiąca (dzisiaj). Termin zmiany oprocentowania też wypada na 15dzien miesiąca.

Jak łatwo się domyślić rata po starym oprocentowaniu została już pobrana z konta, a oprocentowanie jeszcze się nie zmieniło. Straciłem na tym około 200zl.

Nigdzie nie mogę znaleźć regulaminu na ten temat, co w przypadku gdy data raty jest taka sama jak zmiana oprocentowana.. Czy system nie powinien najpierw zaktualizować oprocentowania a później pobrać (już mniejszą) ratę?
Odpowiedz
0 Lajków
karol19192
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-03-2020
Wiadomość 4 z 7 (8 535 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

Karol, ale zmienione oprocentowanie nie jest stosowane wstecz do całej raty. Bank liczy Twoje odsetki codziennie, zgodnie z aktualnym oprocentowaniem i wartością kapitału i na koniec pobiera od Ciebie sumę tych dziennych odsetek, a nie wylicza wartość odsetek za cały miesiąc. Także nie masz co szukać w Regulaminach, bo tak to powinno działać. 

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 5 z 7 (8 504 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

@karol19192 jeżeli piszesz o kredycie hipotecznym, to jest tak jak napisaliśmy powyżej. Chciałbyś sprawdzić szczegóły? Zadzwoń do nas na infolinię lub napisz na czacie w Moim ING

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 6 z 7 (8 499 wyświetleń)

Re: Re.: kredyt hipoteczny a obniżenie stóp procentowych

Zapraszam na temat z forum ING

 

https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/WIBOR-6m/m-p/24186#M4464

 

naprawdę czat w Moim ING, pokazuje słabą wiedzę pracowników, odpisywanie po kilku dniach, oraz owijanie w bawełne.

Nie polecam, lepiej telefonicznie, po przyciśnięci starają się już mówić do rzeczy i przechodzić do setna.

Przez czat nic sensownego się człowiek nie dowie

Odpowiedz
0 Lajków
tomi123q
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
10-04-2020
Wiadomość 7 z 7 (8 461 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy