Odpowiedz

Re: Re.: decyzja ostateczna

@Judka Chciałbym wyjaśnić dla Ciebie tę sytuację tutaj. Niestety nie mamy takiej możliwości, żeby sprawdzić cokolwiek więcej niż status wniosku na naszej infolinii. Wszystkie szczegółowe informacje powinien dla Ciebie przedstawić i uzyskać pośrednik, u którego składałaś wniosek.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 21 z 33 (6 499 wyświetleń)

Re.: decyzja ostateczna

U mnie 35 dzień roboczy i wniosek jest na etapie analizy. Prosili po 30 dniach o jakiś dokument z przeszłości (świadectwo pracy) wiec myślę, że jeszcze są w dupie. W poniedziałek mam spotkanie z doradcą kredytowym i myśle, że ING straci klienta z 20 letnim stażem, bo zamierzam nawet konto osobiste i firmowe przenieść do innego banku. To co się od***ziela u nich z kredytami hipotecznymi to jakiś nieśmieszny żart. A z prośbą o kontakt do lub od człowieka od operatu dzwoniłam tydzień temu. On do mnie jeszcze nie. Żenada.
Odpowiedz
0 Lajków
Joko1984
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
22-06-2021
Wiadomość 22 z 33 (6 469 wyświetleń)

Re.: decyzja ostateczna

dla pocieszenia u mnie mija 63 dzień i dalej nie ma decyzji, raz chcieli żeby im dosłać dokumenty, potem drugi raz potem to samo w wersji papierowej, i przy okazji kazali podpisać, że od daty dosłania dokumentów oświadczam ze bank mam 21 dni na rozpatrzenie wniosku.....jak tak dalej pójdzie to przepadnie mi zadatek... orientuje się ktoś gdzie można złożyć jakąś skargę czy coś?

Odpowiedz
0 Lajków
19rolo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
08-06-2021
Wiadomość 23 z 33 (6 317 wyświetleń)

Re.: decyzja ostateczna

Dzisiaj wkoncu otrzymałam decyzję wstępna pozytywna 😉
Kazali dosłać nowe zaświadczenie o zarobkach męża , pewnie dlatego żeby wydłużyć sobie czas o kolejne 35 dni roboczych .... Czy jest możliwość że mogę dostać negatywna decyzję ostateczna przy zakupie domu od dewelopera ?
Odpowiedz
0 Lajków
Judka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
18-06-2021
Wiadomość 24 z 33 (6 235 wyświetleń)

Re.: decyzja ostateczna

Powiem Ci tak,

 

Ja złożyłem dokumenty 03.03 i do tej pory czekam na decyzję ostateczną.

Zostałem poproszony kilka razy o przesłanie jakiś historycznych dokumentów, kilku nie wiedzieć czemu tych samych co już kilka razy wysyłałem

I tak za każdym razem podkładają Ci oświadczenie o 21 dniach jako dupochron.

 

Nawet się nie udzielam na forum bo szkoda słów. Klient jest potrzebny tylko żeby założył konto a później to już się śmieją z nas jak z frajerów. 

Odpowiedz
0 Lajków
KretPZ
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-07-2021
Wiadomość 25 z 33 (6 174 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja ostateczna

@Judka Na decyzję kredytową ma wpływ wiele czynników. Może zdarzyć się tak, że decyzja później będzie negatywna. Nie możemy tego teraz przewidzieć. Trzymamy jednak kciuki, żeby wszystko ułożyło się zgodnie z Twoim planem Emotikon: Szczęśliwy 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 26 z 33 (6 131 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja ostateczna

Rozumie że bank już mnie sprawdzał w biku i na podstawie dobrej zdolności otrzymałam decyzję pozytywna wstępna ?
Dlaczego nie otrzymałam SMS że jestem sprawdzana w bik jak większość tutaj piszących ??? Mój doradca zapewnia mnie że bank już na tym etapie nas nie odrzuci 🤔🤔🤔
Odpowiedz
0 Lajków
Judka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
18-06-2021
Wiadomość 27 z 33 (6 129 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja ostateczna

Komplet dokumentów na szeregówkę złożyliśmy końcem kwietnia. Operat 4 maja (450zł). 11 czerwca otrzymaliśmy wstępną decyzję pozytywną. 29 czerwca, po 2 dniach roboczych od prośby dostarczyliśmy ponoć niezbędną umowę deweloperską (925zł) Wprowadziliśmy kilka niezbędnych zmian do projektu szeregówki (400 zł). Łącznie wpłaciliśmy na szeregówkę 1725 zł nie znając decyzji banku. Do tej pory nie znamy decyzji. Tracimy już cierpliwość.
Odpowiedz
0 Lajków
Sygit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-07-2021
Wiadomość 28 z 33 (6 053 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja ostateczna

@Judka Raport z Bik pobieramy na etapie analizy finansowej wniosku. Jeżeli do swojego wniosku dostałaś już wstępną pozytywną  analizę, to tak pobraliśmy już raport z BIK.
Wstępna analiza nie jest decyzją kredytową. Decyzja ta może różnić się od naszej wstępnej
analizy w wyniku:
• oceny kredytowanej nieruchomości oraz proponowanego zabezpieczenia,
• zmiana sposobu liczenia zdolności kredytowej,
• otrzymania dodatkowych informacji, które mogą wpłynąć na ocenę finansowo-ekonomiczną.

 

@Sygit Do wydania decyzji ostatecznej potrzebny jest nam komplet dokumentów- między innymi umowa deweloperska z kontem powierniczym przy nabyciu na rynku pierwotnym. Mamy 21 dni na wydanie decyzji kredytowej od momentu otrzymania wszystkich potrzebnych dokumentów.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 29 z 33 (6 042 wyświetleń)

Re: Re.: decyzja ostateczna

Czyli kolejne 21 dni roboczych oczekiwania. Czy umowa deweloperska to już ostatni dokument, o który poprosiliście? Na umowie deweloperskiej 4 pierwsze etapy (353 000zł) rozpisane na 13.07.2021. Na szeregówkę wraz z remontem wartą 500 000zł pożyczamy 250 000zł. Wkładu mamy 250 000zł. Straszna nerwówka
Odpowiedz
0 Lajków
Sygit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-07-2021
Wiadomość 30 z 33 (6 031 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy