Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana kredytu z oprocentowania zmiennego na stałe

Dzień dobry, czy po 1 lipca istnieje możliwość przekształcenia  kredytu hipotecznego (umowę podpisałem w kwietniu 2021) z oprocentowana zmiennego na stałe ? W maju i czerwcu takiej możliwości nie było. Czy teraz jest. Bazuje na artykule https://www.money.pl/gospodarka/wazne-zmiany-w-przepisach-czy-bedzie-trudniej-o-kredyt-na-mieszkanie... 

 

Jeśli tak - to jak to wygląd ? 

 

Pozdrawiam 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
5
13-03-2021
Wiadomość 1 z 6 (3 905 wyświetleń)

Re: Zmiana kredytu z oprocentowania zmiennego na stałe

Przepisy obowiązują także nas Emotikon: Szczęśliwy 
Przekształcenie oprocentowania wiąże się z wizytą w oddziale banku, gdzie będziesz mógł złożyć taką dyspozycję. Przeanalizujemy możliwości i jeśli tylko wszystko będzie w porządku, podpiszesz aneks do umowy.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
169
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (3 845 wyświetleń)

Re: Zmiana kredytu z oprocentowania zmiennego na stałe

Mile zaskoczony jestem, bo jeszcze w kwietniu kiedy podpisywałem umowę takiej możliwości nie było (była, ale dla osób, które kilka lat wcześniej zawierały umowę). Bardzo dobrze ! 

 

Rock2008
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
5
13-03-2021
Wiadomość 3 z 6 (3 784 wyświetleń)

Re.: Zmiana kredytu z oprocentowania zmiennego na stałe

Dlaczego bank liczy zdolność kredytową przy złożeniu wniosku o zmianę oprocentowania? Zgodnie z wymogami rekomendacji S (wprowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego) banki od lipca 2021 r. muszą nie tylko oferować nowe kredyty mieszkaniowe w dwóch wariantach (ze stałym i zmiennym oprocentowaniem), ale także dawać możliwość przejścia na stałą stopę klientom, którzy już spłacają kredyty mieszkaniowe. W przypadku ING, jeśli nie uda mi się przejść na oprocentowanie stałe teraz, przy obecnym wzroście stóp nie będę w stanie spłacać kredytu w październiku 2022 (nowe przeliczenie Wiboru) - zakładając, że stopy dojdą do prognozowanych 6% - zakomunikowałam to bankowi. Bank ING - choć powinien - nie oferuje mi takiej możliwości. W wielu innych bankach zdolność kredytowa nie jest ponownie weryfikowana.

Odpowiedz
0 Lajków
anapaula
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
13-04-2022
Wiadomość 4 z 6 (1 896 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana kredytu z oprocentowania zmiennego na stałe

Nasze zapisy regulacyjne są zgodne z prawem. Dajemy możliwość zmiany formy oprocentowania kredytu, możemy przy tym badać zdolność kredytową klienta. 

Jeśli będziesz w ciężkiej sytuacji ze spłatą bieżących rat, możesz skorzystać z naszej oferty restrukturyzacji swojego kredytu. Każdy taki wniosek rozpatrujemy indywidualnie.  


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
362
77
12-04-2017
Wiadomość 5 z 6 (1 794 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana kredytu z oprocentowania zmiennego na stałe

Mam sytuacje opisaną prze autorkę postu - odmowa zmiany na oprocentowanie stałe. Aneks był na 7,2%, obecnie znów poszybowało oprocentowanie w górę. Rozumiem że analitycy w banku stwierdzili że nie ma zdolności ale będzie zdolność na spłatę przy 10% ? Logiczne.

 

Moje sytuacja jest o tyle komfortowa że sobie poradzę, ale uważam że jest to zagranie poniżej pasa przez bank. ING miał być najlepszy wyborem do kredytu hipotecznego, tymczasem bank ten po czasie okazuje się najmniej otwarty na rozmowę a o traktowaniu lepszym wieloletnich swoich klientów nie ma mowy.

Odpowiedz
0 Lajków
Dzaba85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-08-2021
Wiadomość 6 z 6 (1 491 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Prowizja za doładowanie kartą kredytową ING VISA konta w Revolut

Nie, jeśli doładowanie będzie miało miejsce za pomocą danych karty, to nie pobieramy od tego prowizji. 

07-10-2022
Re: Kredyt hipoteczny - ubezpieczenie

Ubezpieczenie dotyczy osoby, która je wykupuje. Gdy dojdzie do jej śmierci, kredyt zostanie w całości spłacony przez ubezpieczyciela. Jeśli umrze drugi kredytobiorca, który nie był ubezpieczony, kredy

...

07-10-2022
Re: Wakacje kredytowe - zawieszenie raty w dniu płatności

Możesz złożyć wniosek o wakacje kredytowe nawet w dniu płatności raty. W takiej sytuacji kwot blokady powinna automatycznie wrócić na Twoje konto wieczorem. Jeśli tak się nie stało i spłata raty się z

...

06-10-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy