Odpowiedz

Zdolnośc kredytował ryczałt

Planuję w ING na początku lipca złożyć wniosek kredytowy.

Prowadzę działalność(ryczałt ewidencjonowany, e-handel) oraz umowa na czas nieokreślony jednocześnie(pracuję od 3 lat w jednej firmie)

Jak Państwo wyliczacie zdolność od przychodu przy ryczałcie 3%?

I z jakiego okresu jest zaświadczenie o zarobkach z 12 czy 3 miesięcy ? I jak Państwo traktujecie premie roczne?

Mam również rozdzielność majątkową, cy to nie jest przeszkodą?

Będę wdzięczna za odpowiedź.

 

Odpowiedz
0 Lajków
AnnaSob
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
26-05-2020
Wiadomość 1 z 6 (4 736 wyświetleń)

Re: Zdolnośc kredytował ryczałt

[ Edytowane ]

Cieszę się, że zainteresowała Cię nasza oferta 😊

Obecnie, będziemy mogli wziąć pod uwagę jedynie dochód z umowy o pracę. W związku z sytuacją w kraju i na świecie, ograniczyliśmy naszą politykę kredytową i do zdolności nie wliczamy dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Ciężko powiedzieć, kiedy to się zmieni.

Zaświadczenie o zarobkach może być za ostatnie 3, 6 lub 12 miesięcy - tutaj decydujesz sama. Do średniej kwoty dochodu uwzględniamy dodatki (premie, nagrody i nadgodziny). Sumujemy je z miesięcznym dochodem netto, proporcjonalnie do okresu, za jaki zostały wypłacone, np. 1/12 w przypadku premii rocznej, 1/3 w przypadki premii kwartalnej. Nie uwzględniamy wypłacanych przed pracodawcę środków przeznaczonych na pokrycie określonych kosztów, np. ryczałt za samochód, dodatek za ubranie robocze, delegacje, diety itp. oraz zaliczek z tyt. dochodu, dodatków lub premii.
Rozdzielność majątkowa pozwoli zawnioskować jednemu z małżonków, ale nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli chcesz wnioskować razem z małżonkiem Emotikon: Szczęśliwy

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 6 (4 692 wyświetleń)

Re: Zdolnośc kredytował ryczałt

Jeszcze mam trochę czasu, nie mam jeszcze pozwolenia na budowę.

Wniosek chcę składać ok.10 lipca więc może coś się zmieni.

Ale mam obawy, że na niekorzyść przedsiębiorców.

Podobno wcześniej liczyliście 20% przychodu?Ciekawe czy będzie później podobnie?

Czy z działalności uśrednialiście przychód z 12 mc np. z 2019 z pita+ewidencje 2019+2020?

Jak było przed Covidem?

Ale uważam, że firmy które to przetrwały zasługują na przychylność banku, są niezniszczalneEmotikon: Szczęśliwy

 

Odpowiedz
0 Lajków
AnnaSob
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
26-05-2020
Wiadomość 3 z 6 (4 646 wyświetleń)

Re: Zdolnośc kredytował ryczałt

[ Edytowane ]

@AnnaSob Faktycznie, w związku z nową polityką kredytową zmieniliśmy wysokość wkładu własnego z 20% na 30%. Nie mamy jeszcze informacji czy zmieni się to w przyszłości. Przed pandemią braliśmy pod uwagę dochód z tytułu działalności gospodarczej. Do wyliczenia możliwości finansowych potrzebowaliśmy przychodów i kosztów za obecny i ubiegły rok.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (4 594 wyświetleń)

Re: Zdolnośc kredytował ryczałt

Pytanko, czy ten dochód za 2 lata był uśredniany?

Przyznam, że ten rok miałam o wiele lepszy niż poprzedni.

Odpowiedz
0 Lajków
AnnaSob
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
26-05-2020
Wiadomość 5 z 6 (4 497 wyświetleń)

Re: Zdolnośc kredytował ryczałt

Do liczenia zdolności kredytowej na podstawie prowadzonej działalności gospodarczej (ryczałt) bierzemy pod uwagę ubiegły rok i zakończone miesiące obecnego. Poprosimy Cię o PIT 28 za zeszły rok i ewidencja przychodów za bieżący okres.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (4 449 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy