Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wpisanie hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości

Dzień dobry,

niedługo mija 180 dni na wpisanie hipoteki do księgi wieczystej. Nieruchomość w Gdańsku, gdzie sądy i tak nigdy nie wyrabiały się w tym terminie, ale dodatkowo po drodze uderzył koronawirus, gdzie sądy wstrzymywały pracę.
Czy w świetle tych okoliczności bank nie bierze pod uwage, aby z automatu wydłużyć ten okres?  Jeśli nie - gdzie można złożyć wniosek o wydłużenie okresu?

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 1 z 4 (3 436 wyświetleń)

Re.: Wpisanie hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości

Hej,

Bank na pewno nie wydłuża żadnych terminów z urzędu. Nie wiem dokładnie jak wygląda taka procedura, ale na pewno można poprosić o aneksowanie Umowy w zakresie tych terminów granicznych. Niestety na pewno będzie to coś kosztowało (chyba że z okazji COVID są jakieś wyjątkowe regulacje). Ale w tej materii najkompetentniej odpowie Ci Twój doradca, u którego składałeś wniosek kredytowy / podpisywałeś Umowę
Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 2 z 4 (3 385 wyświetleń)

Re.: Wpisanie hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości

Migneła mi gdzieś informacja, że dla Gdańska można to zrobić telefonicznie, ale czekam na potw. z ich strony.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 3 z 4 (3 336 wyświetleń)

Re: Wpisanie hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości

Jeśli mija umowny czas 180 dni, proszę żebyś skontaktował się z nami w tej sprawie. Kontakt jest możliwy pod numerem: 32 357 00 88.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
233
45
11-02-2020
Wiadomość 4 z 4 (3 300 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy