Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wniosek o kredyt hipoteczny - wprowadzenie konsumenta w błąd i żądanie nieistniejących dokumentów

Dzień dobry, 

 

chciałabym ostrzec potencjalnych klientów przed absurdalnymi praktykami banku.

 

Pod koniec 07.2023 nasz wniosek kredytowy trafił do analizy. W 2 połowie 08.2023 otrzymaliśmy wstępną pozytywną decyzję kredytową, następnie przekazaliśmy niezwłocznie operat szacunkowy. Następnie zostaliśmy zapewnieni przez doradcę kredytowego oraz bank, że bank posiada wszystkie niezbędne dokumenty do wydania decyzji kredytowej. Decyzja kredytowa miała zostać ostatecznie wydana w najpóźniej 05.09. Do tego dnia bank zapewniał, że niezwłocznie przekaże nam decyzję wraz z projektem umowy. Wobec zapewnień banku wyznaczyliśmy termin przeniesienia własności nieruchomości oraz rozpoczęcie prac remontowych. 

 

Pomimo powyższego, w dniu, kiedy mieliśmy otrzymać projekt umowy, skontaktował się z nami przedstawiciel banku, że w wyniku analizy analityka, bank żąda dodatkowego dokumentu. Jakkolwiek rozumiemy i akceptujemy prawo do żądania przez bank dodatkowych niezbędnych i istniejących do uzyskania (!) dokumentów. Od tego dnia nie możemy od banku uzyskać informacji, dlaczego analityk zażądał dokumentu, który nie istnieje i który nie może zostać wydany przez organy administracji publicznej, ponieważ nie istnieje podstawa prawna do wydania takiego dokumentu, co potwierdziliśmy zarówno u prawników, organów administracji, jak i w biurze Rzecznika Finansowego.

 

Żadne informacje nie docierają do przedstawicieli banku, którzy się z nami kontaktują, nie możemy złożyć reklamacji, ani odwołania od takiego żądania, bo przedstawiciel banku odmawia wskazania właściwej ścieżki postępowania.

 

Lektura wątków na tym forum potwierdza nasze przypuszczenia, że bank nie był w stanie dotrzymać ustawowego terminu na wydanie decyzji kredytowej, w konsekwencji czego zażądał dodatkowego nieistniejącego w obrocie prawnym dokumentu, aby termin 21 roboczych zaczął biec od nowa.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 2 (1 972 wyświetleń)

Re: Wniosek o kredyt hipoteczny - wprowadzenie konsumenta w błąd i żądanie nieistniejących dokume...

Proszę, skontaktuj się z naszymi specjalistami hipotecznymi w placówce bankowej lub telefonicznie pod numerem 32 357 00 57 (doradcy są dostępni od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00, w soboty od 8:00 do 16:00).

Bardzo zależy nam na wyjaśnieniu dla Ciebie tej sytuacji, ponieważ opisane praktyki nie są naszym standardowym działaniem.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
403
91
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 858 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Karta przedpładpłacona dla dziecka a Aplikacja i Apple Pay oraz Google Pay ( w poście również p

Hej,

Chciałem podbić ten temat. Autor ma rację, u mnie jest dokładnie ten sam problem. Dziecko nie wie ile ma na karcie. A ciągłe kontrolowanie tego przeze mnie jako przez rodzica jest uciążliwe.
Myślę,...

23-09-2023
Re: Konta z upoważnieniem

Dzień dobry, 

proszę, napisz dokładniej co masz na myśli?  

Jeśli możesz, opisz na przykładzie.

23-09-2023
Re: ING nl.

Jakie jest Twoje pytanie?  🤔

23-09-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy