Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@arster Mam nadzieję, że nie wydłużymy czasu oczekiwania na decyzje, w sprawie Twojego wniosku. Robimy wszystko, ab rozpatrywać wnioski, w jak najkrótszym terminie. Jednak w sytuacji gdy nasza oferta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, wniosków o kredyt wpływa więcej. To przekłada się na wydłużenie czasu ich obsługi i nie wszystkim Klientom możemy wydać decyzję tak szybko jak byśmy sobie tego życzyli. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 721 z 748 (5 294 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Zastanawiam sie o ile jeszcze mozecie wydluza dni przy "analiza wniosku", tak obserwuje ze poczatkowo bylo 8-10dni roboczych, nastepnie 12-15 a teraz 12-16dni roboczych !

C R A Z Y Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 722 z 748 (5 084 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam, jestem wieloletnim klientem banku. Staram się o kredyt hipoteczny mając jako pewnie jedna z nielicznych osób prawie 80 % wkładu własnego na zakup własnego M. Jeżeli wnioski są rozpatrywane po kolei, nie biorąc pod uwagę żadnych dodatkowych kryteriów, np. niemal zerowym ryzyku po stronie banku oraz w tym przypadku łatwości przyznania decyzji to obecnie wydłużane terminy tylko zniechęcają mnie do oczekiwania na decyzję tego banku. Dodatkowo dochodzi stres związany z tym czy wyrobię się w terminach ustalonych ze sprzedającym. Jak tak dalej pójdzie będę zmuszony po prostu skorzystać z oferty innego banku i ING straci klienta tylko i wyłącznie z powodu nie wyrabiania się pracowników banku. Analiza wniosku 12-16 dni roboczych - to jest chore. Gdy składałem wniosek był to termin 10 dni roboczych. Obecnie jak policzę wszystkie etapy procesu kredytowego to wychodzi 34 dni robocze a minimum to 26 dni roboczych. Tymczasem moderatorzy rozpisują się o 21 dniach na załatwienie wszystkiego. Jakie są w końcu te terminy 21 dni kalendarzowych czy roboczych? Czy wlicza się w ten czas już wycenę przez rzeczoznawcę? Na stronie ciągle terminy są przedłużane, na forum padają różne odpowiedzi, ile można czekać? Proszę o konkretną odpowiedź i kontakt moderatora na PW.
Odpowiedz
0 Lajków
Sylwester007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-11-2020
Wiadomość 723 z 748 (5 005 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Tak, masz czekać ze wszystkimi biedakami w kolejce. Jak mnie wkur*** takie typy, przychodzi i jeszcze żądania ma, bo ma 80% wkładu. W dodatku straszy, że pójdzie do konkurencji xd Palnij się dekiel kolo, na każdego kozaka znajdzie się większy kozak. Czekaj w kolejce, jak inni, a jak nie chcesz czekać, to dozbierać 20% to nie problem xd.

johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
12
12-11-2020
Wiadomość 724 z 748 (4 868 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Sylwester

 

Możesz wykonać swój własny operat to może znacząco skrócić etap wyceny nieruchomości i po wstępnej decyzji Twój wniosek przejdzie szybko do decyzji ostatecznej.

 

Ja też mam duży wkład własny i pewną sytuację, ale niestety każdy czeka na swoją decyzję dokładnie tak samo niecierpiliwie.

 

 

arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 725 z 748 (4 850 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Nie przejdzie, dałem z operatem już pierwszego dnia, 21 dni roboczych zajęło do decyzji wstępnej.
Odpowiedz
0 Lajków
johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
12
12-11-2020
Wiadomość 726 z 748 (4 845 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Heh, pewna sytuacja to ta, kiedy nie ma potrzeby brać i spłacać kredytu, a 80% nie gwarantuje automatycznie spłaty pozostałych 20%. 

dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 727 z 748 (4 743 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Sylwester Rzeczywiście, czas oczekiwania na decyzję może się wydłużyć. Wnioski jednak rozpatrujemy do 21 dni kalendarzowych od złożenia kompletu dokumentów wraz z operatem szacunkowym. Do tego czasu powinieneś otrzymać decyzję kredytową. Zachęcam Cię jednak do kontaktowania się ze specjalistą u którego składałeś dokumenty - poinformuje Cię na jakim etapie jest wniosek. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 728 z 748 (4 664 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Idz ochlonac a swoje wlasne opinie wyrazaj na FB albo do wlasnych znajomych a nie na forum banku - z gory dzieki

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 729 z 748 (4 631 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

powyzsza odpowiedz byla do @johnmakaron

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 730 z 748 (4 629 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy