Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Co się dzieje w tym banku? Miałem etap 5 "Podejmujemy decyzję" a teraz dodali nowy komunikat "Czekamy na dodatkowe dokumenty, o których poinformował Cię Twój specjalista." Mój specjalista twierdzi, że macie problem z ilością wniosków i w ten sposób przedłużacie sobie czas.

Moim zdaniem składanie wniosku u Was to strata czasu jeśli coś takiego jest praktykowane.

Odpowiedz
0 Lajków
zacharczuk1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
12-11-2020
Wiadomość 711 z 748 (4 687 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@zacharczuk1 Wnioski rozpatrujemy tak szybko, jak tylko możemy. Decyzję ostateczną podejmujemy w ciągu 21 dni, od momentu, jak dostarczysz nam komplet dokumentów. Na każdym etapie wniosku, możemy o nie poprosić. Jeśli poprosiliśmy Cię o dodatkowe dokumenty, prosimy przekaż je specjaliście, z którym kompletujesz wniosek. Jak tylko je otrzymamy i sprawdzimy, przekażemy informację o decyzji kredytowej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 712 z 748 (4 574 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wkleję mojego posta tutaj bo tamten jest w złym dziale:

 

Ktoś wie co się dzieje z tymi wnioskami? Bazując na poście kolegi w innym poście 27.10 sprawdzano wnioski z 15.10 (12 dni procesu), a dziś sprawdzają z 22.10 (aż 22 dni). Wychodziłoby na to że w ciągu 17 dni "przeskoczyło" tylko 7 dni. Weekendów nie liczę, bo przecież w tej wcześniejszej kalkulacji też są one liczone. Długi weekend? Najfajniej by było jakby ktoś z ING się wypowiedział Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 713 z 748 (4 524 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Jak to w końcu jest z ostateczną decyzją? Na forum jest mowa o 21 dniach od daty dostarczenia ostatnich dokumentów, a na stronie gdzie są podane czasy jest info ze 2-4 dni robocze i wycena nieruchomości 10 dni roboczych. Dostałem "INFORMACJA O WSTĘPNEJ ANALIZIE
możliwości przyznania kredytu budowlano-hipotecznego" z prośbą o dostarczenie operatu oraz umowy deweloperskiej. Więc rozumiem, że skoro dostarczyłem operat i nie skorzystałem w wyceny przez bank, to nie dotyczy mnie czas na wycenę 10 dni roboczych? Tylko czekam na ostateczną decyzję, ale jak długo?
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 714 z 748 (4 411 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Decyzję kredytową podejmujemy do 21 dni od dostarczenia kompletu dokumentów wraz z operatem szacunkowym. Faktycznie, w ten czas wchodzą poszczególne etapy analizy wniosku. W zależności od sytuacji trwają one od kilku do kilkunastu dni. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 715 z 748 (4 375 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Hej,

 

@marta, to co napisałaś jest dla mnie jasne już po wcześniejszej lekturze forum, dlatego nie oczekuję 21 dni od momentu złożenia samego wniosku, bez operatu.

 

Bardziej pytałem o to dlaczego akurat teraz ten czas urósł tak mocno (szczególnie na krok 2), i czy można się spodziewać że będzie jeszcze bardziej rósł ? Chodzi mi generalnie o czas oczekiwania na decyzję wstępną. 

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 716 z 748 (4 357 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam serdecznie,
Wszystko by było super gdyby ktokolwiek odbierał telefony w placówce gdzie składaliśmy dokumenty.
Do tego w międzyczasie zmieniono nam opiekuna i z nowym tez nie mamy kontaktu. 🥺🥺🥺
Odpowiedz
0 Lajków
vicky220
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
14-11-2020
Wiadomość 717 z 748 (4 309 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam,
Sytuacja epidemiologiczna ma wpływ na każdą branże nie tylko bankową, a to nie zmienia faktu ze nadal trzeba pracowac i obsługiwać kompetentnie klientow w koncu z tego zyje bank 🤨 .
Nie rozumiem dlaczego jest problem z analizą dokumentów i tak długim oczekiwaniem na decyzje ostateczną???
Przecież jeśli nawet połowa pracowników pracuje na miejscu w placówkach to druga pracuje zdalnie w domach.
A ludzie czekają na decyzje i są przez to obciążani dodatkowymi kosztami np. dalszymi płatnościami za fv, za fachowców itp. rzeczami związanymi z budową domu.
Nie dosc ze placówki pracują krócej to jeszcze nie można się nigdzie dodzwonić, żeby uzyskać jakakolwiek informacje w swojej sprawie.
Prosicie o wyrozumiałość ze względu na pandemie a nas kredytobiorców kto zrozumie???
Moze czas pomyśleć o kliencie ?
Odpowiedz
0 Lajków
vicky220
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
14-11-2020
Wiadomość 718 z 748 (4 307 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam,
My czekaliśmy dokładnie 21 dni an decyzje wstępną i oczywiście sami musieliśmy pofatygować się i zadzwonić żeby się dowiedzieć czegokolwiek.
Teraz czekamy na decyzje ostateczną i już nie mam słów na ten długi czas oczekiwania😱😱😱.
Nigdzie nie ma żadnej konkretnej informacji ani określonego terminu w jakim bank musi wydać decyzje OSTATECZNĄ!!!a pracownicy tez nie wiedzą. To jest żenujące i nie profesjonalne.
Odpowiedz
0 Lajków
vicky220
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
14-11-2020
Wiadomość 719 z 748 (4 305 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

21 to jeszcze nie tak źle, boję się że u mnie będzie dłużej na wstępną bo terminy się wydłużyły
Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 720 z 748 (4 280 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy