Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Co się dzieje w tym banku? Miałem etap 5 "Podejmujemy decyzję" a teraz dodali nowy komunikat "Czekamy na dodatkowe dokumenty, o których poinformował Cię Twój specjalista." Mój specjalista twierdzi, że macie problem z ilością wniosków i w ten sposób przedłużacie sobie czas.

Moim zdaniem składanie wniosku u Was to strata czasu jeśli coś takiego jest praktykowane.

Odpowiedz
0 Lajków
zacharczuk1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
12-11-2020
Wiadomość 711 z 748 (4 736 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@zacharczuk1 Wnioski rozpatrujemy tak szybko, jak tylko możemy. Decyzję ostateczną podejmujemy w ciągu 21 dni, od momentu, jak dostarczysz nam komplet dokumentów. Na każdym etapie wniosku, możemy o nie poprosić. Jeśli poprosiliśmy Cię o dodatkowe dokumenty, prosimy przekaż je specjaliście, z którym kompletujesz wniosek. Jak tylko je otrzymamy i sprawdzimy, przekażemy informację o decyzji kredytowej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 712 z 748 (4 623 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wkleję mojego posta tutaj bo tamten jest w złym dziale:

 

Ktoś wie co się dzieje z tymi wnioskami? Bazując na poście kolegi w innym poście 27.10 sprawdzano wnioski z 15.10 (12 dni procesu), a dziś sprawdzają z 22.10 (aż 22 dni). Wychodziłoby na to że w ciągu 17 dni "przeskoczyło" tylko 7 dni. Weekendów nie liczę, bo przecież w tej wcześniejszej kalkulacji też są one liczone. Długi weekend? Najfajniej by było jakby ktoś z ING się wypowiedział Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 713 z 748 (4 573 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Jak to w końcu jest z ostateczną decyzją? Na forum jest mowa o 21 dniach od daty dostarczenia ostatnich dokumentów, a na stronie gdzie są podane czasy jest info ze 2-4 dni robocze i wycena nieruchomości 10 dni roboczych. Dostałem "INFORMACJA O WSTĘPNEJ ANALIZIE
możliwości przyznania kredytu budowlano-hipotecznego" z prośbą o dostarczenie operatu oraz umowy deweloperskiej. Więc rozumiem, że skoro dostarczyłem operat i nie skorzystałem w wyceny przez bank, to nie dotyczy mnie czas na wycenę 10 dni roboczych? Tylko czekam na ostateczną decyzję, ale jak długo?
Odpowiedz
0 Lajków
Kicu123
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
05-11-2020
Wiadomość 714 z 748 (4 460 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Decyzję kredytową podejmujemy do 21 dni od dostarczenia kompletu dokumentów wraz z operatem szacunkowym. Faktycznie, w ten czas wchodzą poszczególne etapy analizy wniosku. W zależności od sytuacji trwają one od kilku do kilkunastu dni. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 715 z 748 (4 424 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Hej,

 

@marta, to co napisałaś jest dla mnie jasne już po wcześniejszej lekturze forum, dlatego nie oczekuję 21 dni od momentu złożenia samego wniosku, bez operatu.

 

Bardziej pytałem o to dlaczego akurat teraz ten czas urósł tak mocno (szczególnie na krok 2), i czy można się spodziewać że będzie jeszcze bardziej rósł ? Chodzi mi generalnie o czas oczekiwania na decyzję wstępną. 

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 716 z 748 (4 406 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam serdecznie,
Wszystko by było super gdyby ktokolwiek odbierał telefony w placówce gdzie składaliśmy dokumenty.
Do tego w międzyczasie zmieniono nam opiekuna i z nowym tez nie mamy kontaktu. 🥺🥺🥺
Odpowiedz
0 Lajków
vicky220
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
14-11-2020
Wiadomość 717 z 748 (4 358 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam,
Sytuacja epidemiologiczna ma wpływ na każdą branże nie tylko bankową, a to nie zmienia faktu ze nadal trzeba pracowac i obsługiwać kompetentnie klientow w koncu z tego zyje bank 🤨 .
Nie rozumiem dlaczego jest problem z analizą dokumentów i tak długim oczekiwaniem na decyzje ostateczną???
Przecież jeśli nawet połowa pracowników pracuje na miejscu w placówkach to druga pracuje zdalnie w domach.
A ludzie czekają na decyzje i są przez to obciążani dodatkowymi kosztami np. dalszymi płatnościami za fv, za fachowców itp. rzeczami związanymi z budową domu.
Nie dosc ze placówki pracują krócej to jeszcze nie można się nigdzie dodzwonić, żeby uzyskać jakakolwiek informacje w swojej sprawie.
Prosicie o wyrozumiałość ze względu na pandemie a nas kredytobiorców kto zrozumie???
Moze czas pomyśleć o kliencie ?
Odpowiedz
0 Lajków
vicky220
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
14-11-2020
Wiadomość 718 z 748 (4 356 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam,
My czekaliśmy dokładnie 21 dni an decyzje wstępną i oczywiście sami musieliśmy pofatygować się i zadzwonić żeby się dowiedzieć czegokolwiek.
Teraz czekamy na decyzje ostateczną i już nie mam słów na ten długi czas oczekiwania😱😱😱.
Nigdzie nie ma żadnej konkretnej informacji ani określonego terminu w jakim bank musi wydać decyzje OSTATECZNĄ!!!a pracownicy tez nie wiedzą. To jest żenujące i nie profesjonalne.
Odpowiedz
0 Lajków
vicky220
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
14-11-2020
Wiadomość 719 z 748 (4 354 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

21 to jeszcze nie tak źle, boję się że u mnie będzie dłużej na wstępną bo terminy się wydłużyły
Odpowiedz
0 Lajków
arster
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
5
13-11-2020
Wiadomość 720 z 748 (4 329 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy