Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Ja też nie mam nawet decyzji wstępnej. Wniosek złożony 8 marca. Wniosek prosty, dwie umowy o prace na czas nieokreślony, mieszkanie od developera. Ile mozna to analizować... 

Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 131 z 748 (7 836 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

ciekawe od czego to zależy, bo widać, że wnioski nie są analizowane po kolei, skoro ja składałam 14.03 i 28.03 miałam decyzję wstępną. Czy wie ktoś może czy rzeczoznawca sam dostarcza operat do Baku czy przekazuje go nam ? I czy na operacie jest umieszczony zapis, że jest konkretnie pod BANK ING ??

 

 

natasza87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
6
01-03-2018
Wiadomość 132 z 748 (7 680 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dzwoniłam na infolinię i tam udzielono mi odpowiedzi, że na decyzje ostateczna czeka się do 1,5 miesiąca. Decyzja wstępna może wcale się nie pojawić. 21 dni (kalendarzowych) ustawowych respektują od momentu złożenia kompletu dokumentów, a więc wniosku wraz z operatem szacunkowym. Potwierdza się więc to, co wcześniej pisaliście: jeśli ktoś chce mieć szybką decyzję, powinien złożyć operat szacunkowy już na samym wstępie.

----

złożenie wniosku: 8.03.2018

status wniosku: analiza dokumentów: 14 .03.2018

dosłanie operatu szacunkowego: 22.03.2018

5.04.2018 - cisza

Odpowiedz
0 Lajków
Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 133 z 748 (7 618 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

natasza87 Na operacie znajduje się informacja, że został on sporządzony na potrzeby zabezpieczenia wierzytelności. Nie ma wskazanego na nim konkretnego banku. Rzeczoznawca przekazuje dokument bezpośrednio do banku, ale też wysyła go do klientów. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 134 z 748 (7 615 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Naprawdę nie wiedziałam, że to wszystko tak długo trwa... złożyłam wniosek przez pośrednika 28.02, decyzję wstępną dostałam 26.03. Od razu został dosłany operat. I cisza... dzwoniłam na infolinię i usłyszałam, że mój wniosek ciągle ma status 'analiza' oraz to, że od złożenia kompletu dokumentów w 21 dniu roboczym jest umowa. Mam wrażenie, że każdy mówi coś innego. (wcześniej słyszałam, że 6 dni roboczych ). Wygląda na to, że całość zajmie z 3 miesiące!! A pod koniec przyszłego tygodnia mija mi termin na umowie przedwstępnej.  Już mi nerwy puszczają....

Odpowiedz
0 Lajków
Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 135 z 748 (7 606 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Też mi nerwy puszczają. ING ma problemy z terminową analizą wniosków od lat. Tracą na tym wizerunkowo. Mnóstwo klientów traci cierpliwość i idzie do innego banku. Przez ten czas nie przyszło im do głowy, że należy zmienić organizację tego procesu. Dla mnie to niepojęte.

Odpowiedz
0 Lajków
Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 136 z 748 (7 573 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Mavis Decyzję ostateczną wydajemy do 21 dni kalendarzowych od momentu otrzymania kompletu dokumentów, w tym wyceny od rzeczoznawcy. Ten czas oczekiwania zależy też indywidualnie od konkretnego wniosku. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 137 z 748 (7 565 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Również złożyliśmy wniosek kredytowy 9.03..
i do dnia dzisiejszego cisza.. dzwoniłam na infolinię - wniosek w analizie...
naprawdę nie wiem ile to jeszcze może trwać..
Joanna_R
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
05-04-2018
Wiadomość 138 z 748 (7 558 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Odkąd mam konto w ING a jest to "naście lat" nie mogłem złego słowa powiedzieć, jednak od momentu kiedy przyszedł czas starania się o kredyt hipoteczny to po prostu krew mnie zalewa. Wszystkie dokumenty złożone, wkład własny grubo ponad wymagany, a wręcz staram się o mniej niż mam wkładu, konto moje znane od x-lat, więc nad czym tak sie zastanawiać i analizować ? Chyba jakoś mega wzór ING ma do podstawienia. Dodatkowo jak czytam wasze opinie z waszymi przypadkami to jeszcze bardziej rośnie zdenerwowanie. I niech moderatorzy nie piszą regułek ile to dni mają itd. Przyznam się, że jestem już tylko kilka chwil od tego by zlikwidować wszystkie konta jakie mam w ING i przejść do innego banku. Kolega kredyt na 80tyś dostał w ciągu 1 - słownie jednej godziny !

I nie trafia do mnie to, że jest świetna promocja i dużo wniosków. Bo albo się zatrudnia więcej osób albo w uwagach przy promocji pisze - "drogi kliencie czas rozpatrzenia wniosku może trwać w nieskończoność - jeśli właśnie rzucasz jakiś nałóg to nie składaj u nas wniosku bo się nie uda."

Przykre jest jak się traktuje klienta w Polsce, jak potencjalnego złodzieja, oszusta, a nie kogoś kto chce w końcu zamieszkać na swoim, a  niestety uczciwą pracą sam w 100% nie sfinansuje swojego M. Długo wstrzymywałem się od napisania tych słów ale dzisiaj czara goryczy się po prostu przelała i rozlała po całym otoczeniu.

Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 139 z 748 (7 536 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Nic dodać , nic ująć.

Tłumaczenie, że super promocja powoduje wydłużenie czasu oczekiwania, jest niepoważna. W PKO BP, gdzie kredyt hipoteczny zaciąga co trzeci Polak,  proces jest szybki i sprawny. Można? Można. Kwestia organizacji. 

Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 140 z 748 (7 517 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy