Odpowiedz

Wkład własny

Dostaliśmy pozytywną decyzję kredytową od ING. Niedługo podpisujemy umowę. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z wkładem własnym. Operat rzeczoznawcy dostarczyliśmy do banku swój. Rzeczoznawca wycenił działkę z ogrodzeniem na 62 tys. i postęp prac budowlanych wyniósł 5% (mamy jeszcze wykonane przyłącze kanalizacyjne), a wartość gruntu niezabudowanego bez ogrodzenia wynosi 44 tys. Bank wziął pod uwagę wartość gruntu niezabudowanego, czyli 44 tys. Musimy się jeszcze okazać wkładem własnym w kwocie 60 tys. I teraz pytania:
1. Dlaczego bank nie wziął wartości działki na dzień wyceny nieruchomości (62 tys), tylko wartość gruntu niezabudowanego (44 tys).?
2. Czy możemy teraz to ogrodzenie wliczyć do wkładu własnego? W operacie ogrodzenie było wliczone do wyceny (62 tys-wartośc gruntu z ogrodzeniem i przyłączem kanalizacyjnym), w kosztorysie wpisaliśmy zagospodarowanie działki 100%- jednak ogrodzenie nie zostało przez bank wzięte pod uwagę, natomiast kierownik budowy wpisał w dziennik budowy wykonanie ogrodzenia we wrześniu, w momencie kiedy zaczęliśmy prace budowlane na działce.
Jakby nie było ogrodzenie zostało wykonane z naszych pieniędzy i powinno być wliczone we wkład własny.
Proszę o odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Milena1
Nowy w branży
Nowy w branży icon
3
0
14-09-2020
Wiadomość 1 z 3 (601 wyświetleń)
Highlighted

Re: Wkład własny

W tej sytuacji, proszę, zapytaj opiekuna wniosku, czy jest możliwość zmiany decyzji kredytowej. Nie zawsze jest taka opcja, jednak warto skontaktować się w tej sprawie z opiekunem. Osoba u której kompletowałaś dokumenty, będzie mogła to dla Ciebie sprawdzić i wyjaśnić. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
390
107
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (455 wyświetleń)
Highlighted

Re: Wkład własny

Jutro podpisujemy umowę i zaczęliśmy budowę także już za późno na zmianę decyzji. Dobrze, że mieliśmy jakieś dodatkowe środki w zapasie. Nie ukrywam, że jestem rozczarowana postawą ING, mimo, że oferta jest w porządku.
Odpowiedz
0 Lajków
Milena1
Nowy w branży
Nowy w branży icon
3
0
14-09-2020
Wiadomość 3 z 3 (415 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Opłata za kartę moja wisa

Jednorazową opłatę w wysokości 15 złotych pobieramy za wydanie karty z własnym wizerunkiem. Właściciele konta Direct i Mobi w wieku 13-26 lat pierwszą kartę otrzymują bezpłatnie. Jeśli jest to Twoja d

...

30-11-2020
Re: Przedłużenie okresu budowy

@Alex1  Okres budowalny możesz wydłużyć maksymalnie do 36 miesięcy od pierwszego uruchomienia kredytu. Nie ma to wpływu na okres spłaty, ponieważ nie musimy (w tym przypadku nie możemy) wydłużać okres

...

30-11-2020
Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzje (wniosek składany bez operatu szacunkowego)

@RM  Do wydania decyzji kredytowej potrzebujemy potwierdzenia pozostałego salda kredytu zbywcy do spłaty. Może to być zaświadczenie o kredycie lub umowa kredytowa z aktualnym harmonogramem. Na moment

...

30-11-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy