Odpowiedz

Wkład własny

Dostaliśmy pozytywną decyzję kredytową od ING. Niedługo podpisujemy umowę. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z wkładem własnym. Operat rzeczoznawcy dostarczyliśmy do banku swój. Rzeczoznawca wycenił działkę z ogrodzeniem na 62 tys. i postęp prac budowlanych wyniósł 5% (mamy jeszcze wykonane przyłącze kanalizacyjne), a wartość gruntu niezabudowanego bez ogrodzenia wynosi 44 tys. Bank wziął pod uwagę wartość gruntu niezabudowanego, czyli 44 tys. Musimy się jeszcze okazać wkładem własnym w kwocie 60 tys. I teraz pytania:
1. Dlaczego bank nie wziął wartości działki na dzień wyceny nieruchomości (62 tys), tylko wartość gruntu niezabudowanego (44 tys).?
2. Czy możemy teraz to ogrodzenie wliczyć do wkładu własnego? W operacie ogrodzenie było wliczone do wyceny (62 tys-wartośc gruntu z ogrodzeniem i przyłączem kanalizacyjnym), w kosztorysie wpisaliśmy zagospodarowanie działki 100%- jednak ogrodzenie nie zostało przez bank wzięte pod uwagę, natomiast kierownik budowy wpisał w dziennik budowy wykonanie ogrodzenia we wrześniu, w momencie kiedy zaczęliśmy prace budowlane na działce.
Jakby nie było ogrodzenie zostało wykonane z naszych pieniędzy i powinno być wliczone we wkład własny.
Proszę o odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Milena1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
14-09-2020
Wiadomość 1 z 3 (1 891 wyświetleń)

Re: Wkład własny

W tej sytuacji, proszę, zapytaj opiekuna wniosku, czy jest możliwość zmiany decyzji kredytowej. Nie zawsze jest taka opcja, jednak warto skontaktować się w tej sprawie z opiekunem. Osoba u której kompletowałaś dokumenty, będzie mogła to dla Ciebie sprawdzić i wyjaśnić. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (1 745 wyświetleń)

Re: Wkład własny

Jutro podpisujemy umowę i zaczęliśmy budowę także już za późno na zmianę decyzji. Dobrze, że mieliśmy jakieś dodatkowe środki w zapasie. Nie ukrywam, że jestem rozczarowana postawą ING, mimo, że oferta jest w porządku.
Odpowiedz
0 Lajków
Milena1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
14-09-2020
Wiadomość 3 z 3 (1 705 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy