Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Witam

 

zamierzam spłacić cały kredyt hipoteczny (tzn. nadpłacić resztę kapitału, który mi został do spłaty Emotikon: Mrugający. Czy mogę to zrobić przez bankowość elektroniczną, czy jest wymagana wizyta w banku? Co się dzieje dalej po takiej spłacie - czy umowa kredytowa zostaje zamknięta automatycznie? Pozdrawiam i dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
iwokow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-01-2020
Wiadomość 1 z 12 (16 624 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Nie będziesz musiał fatygować się osobiście do banku.

Umowa zostaje zakończona.

Wpisy w księdze wieczystej powinny zostać usunięte z inicjatywy banku

Po ok 30 dniach ostrzymasz z sądu informację o wykreśleniu zabezpieczenia hipotecznego

 

W moim przypadku tak właśnie było. To był inny bank ale powinno to wyglądać identycznie. Nie otrzymałem żadnych innych dokumentów poza wypisem z księgi wieczystej z wykreśloną hipoteką.

 

Gratulacje !

Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 2 z 12 (16 593 wyświetleń)

Re: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

iwokow Nie musisz nam tego zgłaszać osobiście w oddziale. Możesz spłatę kredytu zrealizować w Moim ING. Po spłacie całkowitej umowa zostanie automatycznie zamknięta. My przygotujemy odpowiednie zaświadczenia i wyślemy w ciągu 14 dni na adres podany nam do korespondencji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 12 (16 575 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Dzień dobry

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź na nurtujące mnie pytania 😉
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
iwokow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-01-2020
Wiadomość 4 z 12 (16 527 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Dzień Dobry! Uprzejmie proszę o następującą informację:

-aby dokonać całkowitej spłaty reszty kredytu hipotecznego, to czy należy kwotę reszty wpłacić na nr rachunku kredytowego, czy na jakieś   inne konto?

-co się dzieje z kwotą raty kredytowej kredytu hipotecznego omyłkowo wpłaconej przez klienta na nr rachunku kredytowego - w sytuacji,   gdy bank sam sobie pobiera ratę z wyznaczonego konta? 

Bardzo proszę o odpowiedź.   

Odpowiedz
0 Lajków
Pamela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
07-01-2021
Wiadomość 5 z 12 (13 001 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

@Pamela, nadpłatę lub całkowitę spłatę kredyt można wykonać samodzielnie na koncie ING:

start > kredyty > kredyt hipoteczny > nadpłać kredyt > spłacam cały kredyt lub nadpłacam część kredytu (kredyt automatycznie się nadpłaci)

 

Przy czym...

  • Nadpłata kredytu jest bezpłatna.
  • Po nadpłacie części kredytu zmieni się wysokość, nie liczba rat.
  • Nadpłata części kredytu nie uwzględnia spłaty najbliższej raty. Pamiętaj, aby zapewnić osobną ilość pieniędzy na koncie na jej spłatę.

Jeśli dokonałaś nadpłaty samodzielnie robiąc przelew na numer konta bankowego kredytu to najlepiej skontaktuj się z infolinią banku, bo oni Ci pomogą. Kasa na pewne nie przepada Emotikon: Mrugający

 

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 6 z 12 (12 969 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Witaj M365. Dziękuję za kontakt. Coś czuję, że omyłkowo wpłacona na rachunek kredytowy kasa przepadnie, bo online nie idzie się z nimi dogadać.  jest kwota 1980 zł. W kwietniu i maju 2020 ktoś z mojej rodziny dwukrotnie przelał ratę za kwiecień i maj z konta w pko na rachunek kredytowy, który jest wpisany na samej górze umowy kredytowej, zamiast na rachunek osobisty z którego ing sam sobie pobiera ratę. W rozmowie telefonicznej, pomimo moich wyjaśnień, nic nie wskórałam. Pani udawała, że nic nie rozumie, że to niemożliwe itp.

Odpowiedz
0 Lajków
Pamela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
07-01-2021
Wiadomość 7 z 12 (12 941 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Hej bo dopiero niedawno dostałam kredyt i jeszcze nie do końca wszystko wiem.... proszę o pomoc. Mam w umowie że muszę na konto w ING wpłacać co miesiąc 2000 zł i z tego pobierają ratę...ale z reszty mogę korzystac mam nadzieję??? Jeśli to głupie pytanie to sory ale muszę się upewnić 😁
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 8 z 12 (12 936 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

@karola130, co do wpływu 2000zł to ten wpływ musisz zapewnić na konto ING raz w miesiącu (musi on być zrealizowany z zewnętrznego konta tj. spoza ING) i możesz te pieniądze od razu przelać do innego banku.

 

Co do kwestii automatycznego pobrania pieniędzy z Twojego konta na rzecz spłaty kredytu hipotecznego to musisz pamiętać, aby w tym dniu na koncie znajdowały się wystarczające środki w wysokości raty + składki na ubezpieczenia. Pieniądze na zapłatę raty nie muszą pochodzić z tych 2000zł które masz jako warunek w umowie kredytowej - to są dwie osobne kwestie.

 

Jeśli więc zasilać będziesz konto ING kwotą 2000zł na jeden dzień roboczy przed terminem płatności raty to możesz wykorzystać część z tego wpływu na dowolny cel, a reszte pozostawić na spłatę raty i składek na ubezpieczenia. Warto jednak sobie jednak zostawić w ING banku kwotę przyszłą ratę kredytu a osobno wpłacać 2000zł raz w miesiący, bowiem gdyby nie przeszedł przelew z zewnętrznego banku na czas to będziesz mieć kaszanke z cebulką, a nie promocje.

 

Pamietaj, że jeśli nawet raz nie zapewnisz środków na koncie ING w dniu pobrania raty kredytu (w umowie kredytu masz podane jaki to dzień) to spowoduje, ze niespełnisz warunku promocji i do końca kredytu będziesz mieć podniesioną ratę. Dlatego jeśli ratę kredytu masz 5go (zobacz sobie harmonogram spłat kredytu w Moim ING) i wynosi ona np: 1400zł to dzień wcześniej (margines bezpieczeństwa) przelej kwotę 1500zł na to konto z którego jest pobierana rata kredytu oraz składki na ubezpieczenia i możesz spać spokojnie.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 9 z 12 (12 924 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

@Pamela, jeśli obecnie bank nie będzie mógł zaliczyć wpłaconych przez Ciebie kwot przelewem bezpośrednio na konto kredytu to zapytaj kiedy możesz poprosić o przelanie tych nadpłaconych pieniędzy. Na pewno po spłaceniu kredytu da się je odzyskać, bowiem bank musi dokonać rozliczenia kredytu. Ta kasa nie może Ci przepaść dlatego złóż oficjalnie reklamację na infolini ING lub w placówce banku, aby tą kwotę bank zaliczył Ci na poczet nadpłaty kredytu, albo zwrócił na konta z których została nadpłata zapłacona.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 10 z 12 (12 921 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy