Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

Dzień dobry,
W ustawie jest napisane, że wakacje kredytowe można wziąć na kredyt, który został wzięty w celach mieszkaniowych. Natomiast na Państwa stronie jest "To oznacza, że zawieszany kredyt musi być przeznaczony na nieruchomość, w której mieszkasz"

Bardzo proszę o wyjaśnienie. Moim zdaniem w ustawie nie ma nic o konieczności zamieszkania domu/mieszkania. To moje jedyne mieszkanie, które obecnie remontuje i czekam na odbiór techniczny. Po odbiorze będę w nim mieszkać.

Czy mogę skorzystać z wakacji w ING?
Odpowiedz
0 Lajków
kasia0504
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
1
17-10-2019
Wiadomość 1 z 10 (9 770 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

Też się chętnie dowiem Emotikon: Szczęśliwy
Jeśli trzeba zamieszkiwać, to by wyłączało wszystkie osoby, które jeszcze nie ukończyły budowy domu, czekają na mieszkanie od dewelopera albo kupiły nieruchomość, którą jeszcze remontują przed wprowadzeniem się.
Ustawa takich wyłączeń nie uwzględnia.
Odpowiedz
0 Lajków
nena
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
18-07-2022
Wiadomość 2 z 10 (9 741 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

Też mi się to nie zgadza. W ustawie napisane jest, że kredyt był zaciągnięty na własne potrzeby mieszkaniowe. A co jeśli w trakcie w moim życiu nastąpiły zmiany i kredyt nie jest na nieruchomość, w której obecnie mieszkam? Nie zmieniło się to, że został zaciągnięty na własne potrzeby mieszkaniowe.

recroot
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
18-07-2022
Wiadomość 3 z 10 (9 652 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

Wniosek o wakacje kredytowe możesz złożyć również w sytuacji gdy remontujesz lub czekasz na odbiór mieszkania albo domu. Wyłączone są jedynie nieruchomości, które wykorzystujesz w celach inwestycyjnych. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 4 z 10 (9 561 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

Dziękuję za wyjaśnienie
Odpowiedz
0 Lajków
kasia0504
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
1
17-10-2019
Wiadomość 5 z 10 (9 538 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wakacje-kredytowe-a-zaspokojenie-wlasnych-potrzeb-mieszkaniowych-Co....

Moze to rzuci odrobine swiatla, jest to jednak interpretacja prawnikow, prawnicy bankowi moga miec zgola odmienne podejscie. Jasnej wykladni nie ma. Nie spodziewalbym sie, zebys tutaj dostal wiazaca odpowiedz.
Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 6 z 10 (7 998 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

dodatkowe pytanie - prosze o Wasze stanowisko w kwestii gdy hipotetycznie:

1. Kupilem mieszkanie na cele mieszkaniowe.
2. Mieszkalem w nim 6 lat
3. Nawiazalem relacje z partnerka > wprowadzilem sie do niej > wynajalem mieszkanie
4. Mam wciaz zamiar w nim mieszkac, powiedzmy ze za dwa lata chce tam wrocic. Czy przysluguja mi zatem wakacje? Intencja zakupu byl zakup w celach mieszkaniowych, wynajem mieszkania splaca jedynie koszty (wynajem po kosztach zaufanej osobie a nie randomowi z ulicy). To jak w takiej sytuacji to czytacie? W oparciu o co? Ustawa nie stawia jednak warunku, aby kredytobiorca dalej tam mieszkał, czy też był zameldowany. Nie ma również wymogu, aby nieruchomość nie była wynajmowana.
Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 7 z 10 (7 996 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

Jako Bank nie prowadzimy usługi indywidualnego doradztwa w tym zakresie. 

 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 8 z 10 (7 517 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

Spoko, mam interpretację rzecznika finansowego, pytanie nie dotyczylo mojego kredytu. Zainteresowanym odpowiem albo polecam kontak z https://rf.gov.pl/

Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 9 z 10 (3 768 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - cele mieszkaniowe

nie pros ich bo oni nie zajmuja sie indywidualna interpretacja, napisz do https://rf.gov.pl/ albo zadzwon i z nimi ustal Emotikon: Szczęśliwy Ich wykładnia jest jasna i bedziesz z niej zadowolona.
Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 10 z 10 (3 764 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy