Odpowiedz

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Dokładnie tak jak napisał przedmówca.

 

Praktycznie zawieszasz kredyt na 6 miesięcy, ale potem nie spłacasz kapitału aż do momentu jak zwrócisz zaległe odsetki (spłacając jednocześnie bieżące odsetki). Przy poczynionym przez Bank założeniu (z którym można dyskutować), że chcesz mieć potem podobną ratę jak przed zamrożeniem, to okres tej współspłaty też trwa kilka miesięcy. I efektywnie wychodzi to tak, że 6 miesięcy wstrzymania oznacza jakieś 14 miesięcy przesunięcia w harmonogramie, a każdy dodatkowy miesiąc kosztuje. 

 

Oczywiście gdyby Bank miał pełną elastyczność, to dałby do wyboru czy chcesz spłacać szybciej te zaległe odsetki czy na przykład rozłożyć je w czasie i doliczyć do kapitału .. ale żaden system bankowy nie wytrzymałby takiego poziomu elastyczności, więc każdy poszedł w swoje opcje.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 111 z 133 (6 563 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

No tak... cudownie że bank to wszystko zrobił.

I Wy fachowcy w tych wszystkich wyliczeniach kredytowych, zgadzacie się, że wszystko jest ok.

 

Nie zmienia to jednak faktu że ja laik upraszczam sprawę, i widzę że odraczając mi spłatę 12 tys zł o pół roku, bank chce ode mnie 14 tys zł. dodatkowej zapłaty co jest w moim odczuciu koszmarnym złodziejstwem.

Odpowiedz
0 Lajków
_robert_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
17-04-2020
Wiadomość 112 z 133 (6 548 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Robert - wziąłeś kredyt hipoteczny, który z natury jest złodziejstwem pewnego rodzaju. A Ty widzisz tylko jego koszt przełożony na te dodatkowe kilka miesięcy. Staram się pokazywać fakty i mówić obiektywnie na ile się da, ale rozumiem też rozgoryczenie wielu ludzi, którzy oczekiwali zupełnie innego podejścia Banku. 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 113 z 133 (6 540 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Cóż,

dziękuję Wam za wyjaśnienia.

Zacisnę zęby i nie skorzystam z tej możliwości, którą otworzył przede mną bank ING.

Ciekawy jestem jak będzie z ratami leasingu... też wystąpiłem i czekam :-)

 

Z pozdrowieniami

Robert

Odpowiedz
0 Lajków
_robert_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
17-04-2020
Wiadomość 114 z 133 (6 527 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Robert, fachowcem nie jestem, po prostu udając się do banku na rozmowę o kredyt od początku wiedziałem, że relacje biznesowo-partnerskie z instytucją finansową kończą się jak przestajesz płacić. Pożyczkę z elastycznym i darmowym terminem spłaty, to tylko u rodziny - i to nie zawsze.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 115 z 133 (6 472 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Świetne podsumowanie mojej poprzedniej wypowiedzi Emotikon: Mrugający.

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 116 z 133 (6 455 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Witam, złożyłem wniosek od odroczenie kredytu hipotecznego 23 marca, i do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi. 28 marca dostałem maila potwierdzającego że dziekują za wiadomość w sprawie zawieszenia spłaty rat kredytu i tyle... Na infolinii mówią ciągle że mam czekać. Nie mam dostępu do moje ING. Kredyt spłacam od 10 lat. Czy jest ktoś w podobnej sytuacji, bez dostępu do bankowości internetowej, kto złożył już wniosek?

Odpowiedz
0 Lajków
fredt30
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
20-04-2020
Wiadomość 117 z 133 (6 354 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

@fredt30 Jeśli składałeś wniosek o restrukturyzację, powinieneś skontaktować się właśnie z tym działem. Możesz to zrobić dzwoniąc na infolinię pod numer 32 357 00 76 lub wysyłając wiadomość na restrukturyzacja@ing.pl

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 118 z 133 (6 313 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Ja skladalam wniosek, ale poinformowano mnie, ze wnioski o restrukturyzacje nie beda rozpatrywane. Nie wiadomo dlaczego, poprostu nie beda. Mozesz sobie co najwyzej reklamacje w tej sprawie zglosic. Jesli nie mozesz zlozyc wniosku przez moje ing, to tez trzeba czekac az bank laskawie taki wniosek udostepni. Niestety bank nie wie ile trzeba czekac, ale nie znajdziesz zadnych informacji na ten temat na stronie, bo ing chwali sie wylacznie sukcesami i nie przyznaje do pomylek. Nigdy nie sadzilam, ze nagle stane sie klientem drugiej kategorii, bez prawa do zlozenia wniosku i dostepu do informacji. Osoby, ktore maja moje ing, taki wniosek moga skladac od 7 kwietnia. 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
KASIAMADPARTY
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
07-04-2020
Wiadomość 119 z 133 (6 295 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

sam tutaj jestem w kiepskiej sytuacji od 20 marca staram się o informacje jakie kolwiek i powiem m szczerze że jak tylko  dojdę do siebie to jak najszybciej z tąd idę ... bank żenada tutaj nikt nic nie wie .. obiecują pomoc kwestia chwili i będą wnioski ... mija prawie miesiac niby coś się pojawia i nadal cisza ... o czym mówię czekałem za wnioskiem na odroczenie płatności całkowicie ... na 3, 6 mies bo utraciłem dochód .. dzwoniłem pytałem informowałem ciągle proszę czekać za wnioskiem ... jak jużwielce się pojawiły to panu nie przysługują ... tylke restrukturyzacja czyli spłata odsetek a zawieszenie kapitału ... co jest cały czas dostepne w opcji ... mogli od razu powiedziec ... , teraz wysłałem wniosek i nadal cisza nawet szablonu nie dostałem z potwierdzeniem że z uwagi na całą sytuacje czas się wydłuży ... w dzisiejszych czasach tj żenada a nie fachowa obsługa klienta mydlenie oczu i tyle ... mówię tak bo gdzie indziej sprawę załatwiają od ręki i bez przeciągania prosto z mostu są takie możliwośći i tyle ...a tu jakaś żenada pomijam kasę bo to przecież firma która zarabia  ale skoro zarabia to niech dba o klienta ... 

Odpowiedz
0 Lajków
damian1984
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-04-2020
Wiadomość 120 z 133 (6 275 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy