Odpowiedz

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Cześć,

 

tak jak mówisz, wnioski już się wyświetliły ale pokazuje się informacja: "Niestety nie możesz złożyć dyspozycji o zawieszenie kredytu/pożyczki. Mamy dla Ciebie inną propozycję" Co to oznacza? 

Pani Marto - ING ? 

Odpowiedz
0 Lajków
Michałw
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-03-2020
Wiadomość 31 z 133 (4 809 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Powiedziałem, że nie ma i wyraźnie napisałem dlaczego... 

NIE MA jeszcze wniosków dla klientów hipotecznych w obsłudze, dlatego wszystkim pisze, że ten produkt nie jest jeszcze obsługiwany. 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 32 z 133 (4 756 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Wniosek nie jest jeszcze dostępny, podobno od kwietnia. Ale pojawił się za to harmonogram. Jak widać, bank nie przeoczy żadnej okazji by zarobić na kredytobiorcy Emotikon: Szczęśliwy

Przy zawieszeniu spłat kapitału i odsetek, potem masz pełną ratę ale nie spłacasz kapitału tylko odsetki aż nie oddasz czego nie zapłaciłeś wcześniej Emotikon: Szczęśliwy

 

Mistrzostwo świata w zarabianiu Emotikon: Szczęśliwy Jeszcze jak by nawet rata wzrastała o 50 zł w okresie całego kredytu, ale nie, od razu trzeba oddać wszystko, byle zarobić jak najwięcej i od razu Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 33 z 133 (4 743 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 34 z 133 (4 717 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Podziękujmy rządzącym za to, że sami doprowadzili do tego że banki ich przechytrzyły. Najgorsze, że chyba żaden bank się nie wyłamał i wszystkie tak grabią poszkodowanych kredytobiorców. Powinno to się nazywać dodatkowy kredyt z odroczoną płatnością a nie odroczenie spłaty kredytu i kropka, co jest po prostu KŁAMSTWEM.
Odpowiedz
0 Lajków
cameleon81
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
27-03-2020
Wiadomość 35 z 133 (4 712 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

To że "nie zapłacisz w trudnym okresie" zrozumiane zostało jako "nigdy nie zapłacisz" to niestety jest już kwestia interpretacji.

Przykro mi, ale nie do końca Was rozumiem - dostajecie możliwość rozluźnienia swojej sytuacji teraz, niektórzy nawet znacząco, ale jeszcze Wam mało ...? Rozumiem, że tak na prawdę nie chodzi w takim razie o dzisiejszą sytuację, ale żeby na fali sytuacji uzyskać jakąś dodatkową korzyść od Banku? 

 

ING jest jednym z niewielu, którzy poszli w ścieżkę, że możesz w ogóle nie płacić przez 6 miesięcy (a nie karencja, w trakcie której płacisz tylko odsetki) jeśli masz trudną sytuację. A jak nie masz, to nic Ci się nie zmienia. 

 

A co do komentarza o rządzących - Związek Banków Polskich to nie Rząd i to oni dali bankom tylko REKOMENDACJĘ, do której część banków się przychyliła, bo woli opóźnić spłatę niż mieć niewypłacalnego klienta. Przypomnę, że większość "prawa", które ma pomóc przedsiębiorcom w dzisiejszych warunkach, jest na razie ZAPREZENTOWANA, a nie WDROŻONA. I jeszcze się możemy dowiedzieć kto kogo przechytrzył w całej sytuacji Emotikon: Mrugający.

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 36 z 133 (4 686 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Taką, że bank wykorzystuje sytuacje by mieć ekstra zysk, i to w moim zdaniem niefajny sposób od razu. Gdyby faktycznie chciał odciążyć kredytobiorcę (dla swojego własnego dobra również) zaproponowal by inne rozwiazania, np. możliwość rozłożenia tego w całym okresie kredytu.

Bank jak widać żadnej okazji do zarobku ekstra nie przegapi, przynajmniej patrząc na zaprezentowane rozwiązania.

 

I moim zdnaiem to na razie wygląda na cwaniactwo.

Szkoda, ale takie życie i pewnie się nic nie zmieni w tym magicznym rozwiązaniu. Zobaczymy w kwietniu Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 37 z 133 (4 671 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Trzeba było się nie zadłużać.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 38 z 133 (4 667 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

No to kolega doradca zabłysnął, brak słów.
Odpowiedz
0 Lajków
cameleon81
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
27-03-2020
Wiadomość 39 z 133 (4 661 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Ale to właśnie jest rozłożone na cały okres kredytowania ... więc w czym problem Tsuko?

Po okresie "wakacji" odsetki i kapitał, który powinieneś zapłacić w tym okresie, rozkładane są na cały pozostały czas trwania kredytu wydłużony o okres "wakacji". Nie płacisz zaraz po "wakacjach" n rat zaległych ...

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 40 z 133 (4 639 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy