Odpowiedz

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

formularz zawieszenia kredytu hipotecznego w związku z covid19 pojawił się u mnie niestety tylko na chwilę. Był we wnioskach, w części szczegółowej mojego kredytu hipotecznego. Zniknął w trakcie rozmowy z infolinią, gdy próbowałem się dowiedzieć, jaki będzie koszt zawieszenia. We wniosku były do zaakceptowania formułki, które sugerowały jakieś odsetki. W czasie mojej rozmowy, w wyniku bezczynności, zostałem wylogowany z systemu banku. Po ponownym zalogowaniu, po wniosku nie ma śladu :/
Zgłosiłem reklamację. Mają ją rozpatrzyć 3 kwietnia. Jeee

Odpowiedz
0 Lajków
s0828
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
25-03-2020
Wiadomość 21 z 133 (6 973 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Fakt był taki okres gdy reklama o "kredytach 0%" wprowadzała w błąd, gdyż konieczne = obowiązkowe było posiadanie ubezpieczenia, które kwotowo było wymagane w całości, kredytowane i niezwracane w przypadku wcześniejszej spłaty. Klient kupując pralkę za 1k miał dołożone 200 pan kosztów ubezpieczenia - więc rozumiem. 

 

Wszystko  jednak się zmienia. Powstają nowe regulacje i programy ochrony konsumentów. 

Warto mieć taki produkt ubezpieczeniowy  zwłaszcza, gdy jesteśmy chorzy, mamy niestabilne zatrudnienie, nie mamy oszczędności. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 22 z 133 (6 947 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

@s0828- ciekawe, ja monitoruję praktycznie co godzinę sytuację i nic mi się nie pojawiało. Czekam spokojnie.

 

Co do sformułowania o odsetkach - jasne jest, że Bank musi Cię poinformować o skutkach takiego działania:

 

1) Zawieszenie spłaty nie oznacza odpuszczenie należności, a jedynie przesunięcie w czasie i rozłożenie na pozostały okres kredytowania. A przynajmniej na razie żaden znany mi Bank nie wprowadził rozwiązania zupełnie likwidującego należności. Praktycznie oznacza to, że jeśli masz teraz kredyt na 20 lat (360 miesięcy) i powinieneś przez najbliższe 6 miesięcy płacić po 1000 zł co miesiąc, to wstrzymanie spłaty na 6 miesięcy powoduje rozłożenie tych 6 tysięcy złotych na 360 miesięcy, czyli Twoja rata potem będzie wynosić 1016,67 zł. 

2) ING zakłada wstrzymanie biegu czasu spłaty i wydłużenie okresu kredytowania o ten okres, na który zawiesisz spłatę - gdyby tego nie zrobili, to te 6 tysięcy rozłożyłoby się na 354 raty, czyli rata wynosiłaby 1016,95. Na małych kwotach różnice są niewielkie, ale przy większych kredytach brak wydłużenia okresu mógłby zaboleć po kieszeni.

3) Jeśli Bank wydłuża Ci czas spłaty, to zmianie ulega wartość kredytu do spłaty, a Prawo Bankowe wymaga poinformowania Klienta o skutkach zmiany parametrów produktu kredytowego,

 

Polecam lekturę artykułu https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zawieszenie-splaty-kredytow-przez-koronawirus-Jak-dziala-7841495.ht...

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 23 z 133 (6 726 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Czy jest juz możliwość złożenia wniosku o wakacje dla klientów nie korzystających z bankowości internetowej. Na stronie banku  jest podany link ale niestety on nie .

Odpowiedz
0 Lajków
agaes
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-03-2020
Wiadomość 24 z 133 (6 678 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Wniosek można bez problemu otworzyć w Internet Explorerze - Chrome faktycznie błędnie go otwiera. Podobny przypadek miałem z wnioskiem kredytowym. Jest to na razie jednak wyłącznie wniosek dla Firm, a nie dla osób fizycznych. 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 25 z 133 (6 674 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Ten wniosek nie dotyczy ani przedsiębiorców ani osób prywatnych- znajduje się w punkcie 4 "Ważna informacja dla pozostałych firm" "(...)które prowadzą pełną księgowość". 
Reszta (klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą) cały czas czeka. Na infolinii we wtorek wieczór zostałam poinformowana, że wniosek pojawi się w bankowości internetowej w środę, mamy czwartek wniosku jak nie było tak nie ma, a złożenie to jedno, bo przecież jeszcze trzeba będzie czekać na decyzję. Sprawa jest ciężka, no ale uzbrajam się w cierpliwość... 

adadr
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
26-03-2020
Wiadomość 26 z 133 (6 459 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

I dalej dla indywidulanych NIE MA !!!!!!!!

Odpowiedz
0 Lajków
wujo600
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
23-03-2020
Wiadomość 27 z 133 (6 294 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Wniosek udostępnimy już wkrótce, w Moim ING oraz na naszej stronie - pracujemy nad nim. Wiemy, że na niego czekacie, robimy wszystko żeby był dostępny. Zachęcamy do śledzenia naszych aktualności: https://www.ing.pl/o-banku/jak-dzialamy 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 28 z 133 (6 292 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

W mojej aplikacji sam wniosek się pojawił, ale pokazuje komunikat, że dla tego produktu nie można skorzystać. Ale wyjaśnieniem jest strona, na której jest informacja, że udostępniono to już dla pożyczek gotówkowych, a wkrótce wdrożą i dla klientów hipotecznych. Zapewne gdzieś procesy się nakładają i już widać opcję, ale jeszcze dla klientów hipotecznych nie spełnia ona swojej funkcji docelowej.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 29 z 133 (6 101 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Na stronie https://www.ing.pl/kontakt/zawieszenie-splaty-rat?fbclid=IwAR2un3S1orjMeM0a_l1WIHy2wB0DnJPhkWe8ozDxB... pojawiła się następująca informacja:

"Spłatę rat kredytu hipotecznego będziesz mógł zawiesić na 3 lub 6 miesięcy. Oferta będzie dostępna dla klientów, którzy uruchomili pierwszą transzę lub całość kredytu do 31 grudnia 2019 r. (włącznie)".

 

Jest tam również już bardziej dokładny opis obu wariantów, które zostaną udostępnione klientom hipotecznym przez ING.

 

Także przybliżamy się do końca oczekiwania ...

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 30 z 133 (5 890 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy