Odpowiedz

Termin do rozpatrzenia wniosku

Chciałabym się dowiedzieć, ile jeszcze realnie możemy czekać na decyzję kredytową (choćby wstępną) w ING. Wniosek został złożony 12.02, do analizy przyjęty 15.02. Dostarczyliśmy operat i wszystkie niezbędne dokumenty. Od momentu złożenia wniosku zero kontaktu. Od doradcy, o ile da się do niego dodzwonić, też ciężko się czegoś dowiedzieć.
Dodam tylko, że 23.02 złożyliśmy też na wszelki wypadek wniosek w innym banku, na bieżąco dostajemy powiadomienia o kolejnych krokach, doradca kontaktuje się z własnej inicjatywy, jesteśmy blisko decyzji wsteonej... Można? Można...
Pomijając jednak aspekt trudnej komunikacji z ING (w porównaniu do kilku innych banków), czy jest jakaś szansa na szybsze rozpoznanie sprawy? Z 31.03 kończy nam się umowa rezerwacyjna na mieszkanie i możemy mieć problem, jeśli nie dostaniemy decyzji. Czy złożenie umotywowanego wniosku o przyspieszenie analizy może coś dać? Proszę o pomoc w tej sprawie.
Odpowiedz
0 Lajków
EweX
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
10-03-2021
Wiadomość 1 z 11 (9 197 wyświetleń)

Re.: Termin do rozpatrzenia wniosku

[ Edytowane ]
Link z informacją, z którego dnia są rozpatrywane wnioski:

https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

Warto też poprosić doradcę o numer wniosku, będzie można online na bieżąco śledzić, na jakim etapie jest wniosek.
Odpowiedz
0 Lajków
Mevita
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
0
03-03-2021
Wiadomość 2 z 11 (9 149 wyświetleń)

Re: Termin do rozpatrzenia wniosku

Najwięcej informacji na temat statusu wniosku uzyskasz u osoby, u której składałaś wniosek o kredyt hipoteczny. Ta osoba również powinna informować Cię na bieżąco przy kolejnych zmianach statusu wniosku, bądź wymaganych dodatkowo dokumentach itd.

 

U tej osoby również możesz uzyskać numer swojego wniosku i możesz orientacyjnie sprawdzać samodzielnie status korzystając z linka: https://forms.ingbank.pl/statuswniosku/ Niestety nie uzyskasz tu podglądu do informacji kiedy wniosek zmienił status albo co się z nim dzieje. Od tego masz swojego pośrednika, żeby udzielił Ci takich informacji.

 

Co do czasów szacunkowych banku na poszczególne etapy wniosku to możesz sobie poglądowo sprawdzić tutaj: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy

 

Obecnie analiza wstępna wniosków trwa około 19-23 dni roboczych.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 3 z 11 (9 029 wyświetleń)

Re: Termin do rozpatrzenia wniosku

@AgnieszkaBin
Widzę że także moderatorzy są zaskoczeni i nie do końca poinformowani o aktualnych terminach analizy wniosku.
Zostały one niestety dzisiaj wydłużone..

Krok 2 - Analiza wniosku - Czas: 24-26 dni roboczych
Odpowiedz
0 Lajków
Rabb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 4 z 11 (8 999 wyświetleń)

Re: Termin do rozpatrzenia wniosku

Nam dziś mija 26 dzień roboczy i nadal nie mamy odpowiedzi, więc raczej nie ma się co nastawiać, że dotrzymają tych terminów.

Odpowiedz
0 Lajków
InesWes
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
25-02-2021
Wiadomość 5 z 11 (8 926 wyświetleń)

Re.: Termin do rozpatrzenia wniosku

Witam!

Od czego zależy czy wniosek trafi na Wyższy Szczebel Decyzyjny?
Odpowiedz
0 Lajków
INGa78
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
11-03-2021
Wiadomość 6 z 11 (8 901 wyświetleń)

Re.: Termin do rozpatrzenia wniosku

 


@INGa78:
Witam!

Od czego zależy czy wniosek trafi na Wyższy Szczebel Decyzyjny?

 

 


Chyba jak wniosek jest od razu dostarczony w własnym operatem

Odpowiedz
0 Lajków
hatchet
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
11-03-2021
Wiadomość 7 z 11 (8 895 wyświetleń)

Re: Termin do rozpatrzenia wniosku

INGa78, ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ na sposób weryfikacji wniosku ma wpływ wiele czynników.

Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie. Jeśli nie możemy podjąć decyzji automatycznie i wniosek wymaga dalszej analizy, przekazujemy go do weryfikacji na wyższy szczebel decyzyjny.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 8 z 11 (8 631 wyświetleń)

Re: Termin do rozpatrzenia wniosku

Pani Karolino, czy to że jesteś klientem danego banku od ponad 8 lat ma wpływ na to jak szybko rozpatruje się wniosek? 

Odpowiedz
0 Lajków
INGa78
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
11-03-2021
Wiadomość 9 z 11 (8 531 wyświetleń)

Re: Termin do rozpatrzenia wniosku

Moje konto w ING ma ponad dwie dekady, a czekałam, jak wszyscy Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 10 z 11 (8 329 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy