Odpowiedz

Rozliczenie kosztorysu

Bank wypłaca drugą transzę kredytu w momencie gdy stan zaawansowania budowy będzie wyczerpywał kwotę pierwszej transzy (40%). Rozliczenie następuje na podstawie sporządzonego wcześniej kosztorysu. Chciałbym prosić, aby osoby obeznane w temacie pomogły zrozumieć szczegóły jak to się odbywa.

W kosztorysie mamy np. pozycję "Stropy, schody, wylewki" albo "Okna i drzwi". Budując do stanu surowego zamkniętego wiadomym jest, że na tym etapie nie będzie w środku wylewek, ale strop zostanie już wykonany. Podobnie w przypadku okien i drzwi. Stolarka zewnętrzna będzie zamontowana, ale już drzwi wewnętrzne montuje się na zupełnie innym etapie budowy.

Jak więc bank rozlicza te pozycje w kosztorysie? Załóżmy, że pozycja "Okna i drzwi" została oszacowana na 30.000zł. Czy jeśli będą wstawione wyłącznie okna i drzwi zewnętrzne to bank zaliczy to na poczet prac wykonanych w ramach pierwszej transzy czy trzeba zrealizować całość z pozycji "Okna i drzwi", a więc razem z drzwiami wewnętrznymi?

Odpowiedz
0 Lajków
ostek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
05-08-2021
Wiadomość 1 z 2 (195 wyświetleń)

Re: Rozliczenie kosztorysu

Prace w kosztorysie mogą być wykonane w różnej kolejności i w różnym stopniu mogą być zrealizowane. Jeśli np. w punkcie okna i drzwi, będą tylko wprawione okna i drzwi zewnętrzne, to ten punkt będzie zaliczony na jakąś część.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
618
198
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (152 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Czy aplikacja jest konieczna?

Czy aplikacja ING jest konieczna żeby korzystać z usług banku? W warunkach udzielania kredytu mam obowiązek posiadania aplikacji - pytanie po co? I co się stanie jak ją odinstaluję?

22-09-2021
Re: Re.: Kredyt hipoteczny okres kredytowania, a wcześniejsza spłata i zwrot odsetek

Tak, możesz zmienić raty równe w raty malejące Emotikon: Szczęśliwy  Wystarczy złożyć wniosek płatny (200zł) o aneks do kredytu. 

Skontaktuj się z naszą infolinią +48 32 357 00 57. Wykonamy dla Ciebie kalkulację - jak z

...

22-09-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy