Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Operat szacunkowy - do kiedy trzeba opłacić?

Witam,

 

mam zapytanie dotyczące terminu dokonania zapłaty za operat szacunkowy, którego wykonanie zostało zlecone Bankowi. W dniu dzisiejszym złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny w oddziale Banku z opcją zlecenia wykonania operatu szacunkowego przez Bank i zostałem poinformowany, że w ciągu 3 dni roboczych mam dokonać opłaty za wykonanie operatu. Chciałbym jeszcze trochę wstrzymać się z dokonaniem opłaty i tutaj moje pytanie, czy będą wynikać z tego jakieś konsekwencje? Dodatkowo nie znalazłem nigdzie informacji o ostatecznym terminie opłacenia operatu szacunkowego w stosunku do dnia złożenia wniosku. Jedynym terminem, który wiem, że muszę przypilnować, to data ważności wstępnej propozycji finansowania inwestycji, która w moim przypadku przypada w połowie stycznia 2022 r.

 

Rozwijając jeszcze wątek operatu szacunkowego, chciałbym się dowiedzieć, czy ewentualnie mają Państwo wiedzę, czy operat szacunkowy wykonany na zlecenie Banku ING może być respektowany przez inne banki w procesie przyznawania kredytu hipotecznego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
DwightSchrute
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-12-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 422 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy - do kiedy trzeba opłacić?

Trudno nam się odnieść do Twojego wniosku w ogólnej odpowiedzi, jednak wycena musi zostać zlecona w terminie obowiązywania informacji o analizie wstępnej. Nie powinno być problemu, ze zleceniem wyceny, po okresie 3 dni roboczych. W tej sprawie trzeba będzie skontaktować się ze specjalistą który prowadzi wniosek.


Jeśli chodzi o akceptację wyceny w innych bankach, trudno mi się do tego odnieść. Zależy od wytycznych do operatu/wyceny w innych bankach. Nie mogę wykluczyć, że wyceną będzie wymagała uzupełnienia lub korekty. 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 369 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Błąd dla iOS 17

Wczoraj wydana została wersja z poprawkami dla iOS. Zainstalowałem nową wersję zadowolony, że po kilku miesiącach nareszcie udało się rozwiązać problem z kluczami U2F dla urządzeń Apple.

 

Niestety prze

...

29-11-2023
Re: Re.: Problem z logowaniem (menedżer haseł)

Jako bank nie rekomendujemy tych narzędzi, ale również nie zabraniamy z nich korzystać.

 

A to bardzo ciekawe. Mogę wiedzieć dlaczego? Wolicie aby klienci ustawiali proste hasła? Albo aby keyloggery ł

...

29-11-2023
Problem z otworzeniem dokumentów PDF

Dzień dobry. Staram się o kredyt w banku ING niestety od kilku dni mam problem z otwarciem większości dokumentów i formularzy PDF wysyłanych mi emailem przez konsultanta oraz pobieranych z oficjalnej ...

29-11-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy