Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Operat szacunkowy - do kiedy trzeba opłacić?

Witam,

 

mam zapytanie dotyczące terminu dokonania zapłaty za operat szacunkowy, którego wykonanie zostało zlecone Bankowi. W dniu dzisiejszym złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny w oddziale Banku z opcją zlecenia wykonania operatu szacunkowego przez Bank i zostałem poinformowany, że w ciągu 3 dni roboczych mam dokonać opłaty za wykonanie operatu. Chciałbym jeszcze trochę wstrzymać się z dokonaniem opłaty i tutaj moje pytanie, czy będą wynikać z tego jakieś konsekwencje? Dodatkowo nie znalazłem nigdzie informacji o ostatecznym terminie opłacenia operatu szacunkowego w stosunku do dnia złożenia wniosku. Jedynym terminem, który wiem, że muszę przypilnować, to data ważności wstępnej propozycji finansowania inwestycji, która w moim przypadku przypada w połowie stycznia 2022 r.

 

Rozwijając jeszcze wątek operatu szacunkowego, chciałbym się dowiedzieć, czy ewentualnie mają Państwo wiedzę, czy operat szacunkowy wykonany na zlecenie Banku ING może być respektowany przez inne banki w procesie przyznawania kredytu hipotecznego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
DwightSchrute
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-12-2021
Wiadomość 1 z 2 (846 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy - do kiedy trzeba opłacić?

Trudno nam się odnieść do Twojego wniosku w ogólnej odpowiedzi, jednak wycena musi zostać zlecona w terminie obowiązywania informacji o analizie wstępnej. Nie powinno być problemu, ze zleceniem wyceny, po okresie 3 dni roboczych. W tej sprawie trzeba będzie skontaktować się ze specjalistą który prowadzi wniosek.


Jeśli chodzi o akceptację wyceny w innych bankach, trudno mi się do tego odnieść. Zależy od wytycznych do operatu/wyceny w innych bankach. Nie mogę wykluczyć, że wyceną będzie wymagała uzupełnienia lub korekty. 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
OlaM
Moderator
Moderator icon
40
7
26-05-2021
Wiadomość 2 z 2 (793 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kontrola biletów w komunikacji miejskiej

Chcielibyśmy rozwiać Pani wątpliwości, jednak nie posiadamy wiedzy jak taka blokada mogłaby zostać włączona. Oczywiście nie jest to możliwe w przypadku aplikacji banku. Być może będzie jakaś opcja blo

...

25-06-2022
Pożyczka hipoteczna a wakacje kredytowe

Czy pożyczki hipoteczne podlegają wakajom kredytowym 2022 ustanowionych przez rząd?

25-06-2022
Re.: Orlen w portfelu

Witam, czy coś się zmieniło w przedmiotowej kwestii, czy jest bramę pod uwagę uczestnictwo w programie moje akcje PZU? Naprawdę wielka szkoda że ING nie uczestniczy w tych programach...

25-06-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy