Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Operat szacunkowy - do kiedy trzeba opłacić?

Witam,

 

mam zapytanie dotyczące terminu dokonania zapłaty za operat szacunkowy, którego wykonanie zostało zlecone Bankowi. W dniu dzisiejszym złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny w oddziale Banku z opcją zlecenia wykonania operatu szacunkowego przez Bank i zostałem poinformowany, że w ciągu 3 dni roboczych mam dokonać opłaty za wykonanie operatu. Chciałbym jeszcze trochę wstrzymać się z dokonaniem opłaty i tutaj moje pytanie, czy będą wynikać z tego jakieś konsekwencje? Dodatkowo nie znalazłem nigdzie informacji o ostatecznym terminie opłacenia operatu szacunkowego w stosunku do dnia złożenia wniosku. Jedynym terminem, który wiem, że muszę przypilnować, to data ważności wstępnej propozycji finansowania inwestycji, która w moim przypadku przypada w połowie stycznia 2022 r.

 

Rozwijając jeszcze wątek operatu szacunkowego, chciałbym się dowiedzieć, czy ewentualnie mają Państwo wiedzę, czy operat szacunkowy wykonany na zlecenie Banku ING może być respektowany przez inne banki w procesie przyznawania kredytu hipotecznego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
DwightSchrute
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-12-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 637 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy - do kiedy trzeba opłacić?

Trudno nam się odnieść do Twojego wniosku w ogólnej odpowiedzi, jednak wycena musi zostać zlecona w terminie obowiązywania informacji o analizie wstępnej. Nie powinno być problemu, ze zleceniem wyceny, po okresie 3 dni roboczych. W tej sprawie trzeba będzie skontaktować się ze specjalistą który prowadzi wniosek.


Jeśli chodzi o akceptację wyceny w innych bankach, trudno mi się do tego odnieść. Zależy od wytycznych do operatu/wyceny w innych bankach. Nie mogę wykluczyć, że wyceną będzie wymagała uzupełnienia lub korekty. 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 2 z 2 (1 584 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy