Odpowiedz

Rezygnacja z operatu

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie możliwość rezygnacji z operatu dla nieruchomości zleconego za pośrednictwem banku. Pierwszego lipca zrobiłam przelew za wycenę. Do dziś nie przeprowadzono nawet oględzin nieruchomości. Czy istnieje możliwość rezygnacji z przygotowania operatu z ramienia banku i zwrotu pieniędzy?
Odpowiedz
0 Lajków
Jojojo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-07-2021
Wiadomość 1 z 7 (2 708 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z operatu

@Jojojo Standardowo wycenę realizuje rzeczoznawca do 10 dni. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 7 (2 641 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z operatu

A czy w ten termin wlicza się czas 5 dni które ma bank na odpowiedź zwrotną dla rzeczoznawcy ,po otrzymaniu wstepnej wersji operatu aby ten przesłał ostateczną wersję do banku?
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 3 z 7 (2 636 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z operatu

No dobrze, ale czy skoro nie została wykonana to mogę wnosić o zwrot pieniędzy?
Odpowiedz
0 Lajków
Jojojo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-07-2021
Wiadomość 4 z 7 (2 589 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z operatu

Uyctcyvg - jest to uśredniony czas, jaki ma rzeczoznawca na sporządzenie pełnej wersji operatu i odesłanie dokumentów do banku.

Oczywiście może to trwać krócej lub dłużej, głównie wpływ ma termin, w jaki uda się rzeczoznawcy umówić z właścicielem na zrobienie zdjęć nieruchomości.

 

Jojojo - jeżeli operat szacunkowy nie jest przygotowany i nie było jeszcze inspekcji nieruchomości, możesz wnosić o zwrot środków. W tym celu zwróć się do swojego doradcy 😉

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 5 z 7 (2 480 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z operatu

DominikaW
Tak sie składa że rzeczoznawca był w wizji lokalnej na działce 30 czerwca ( wiem to od sprzedającego) i do tej pory trwa wycena bo mam status wycena nieruchomosci. Osobiscie jestem zdziwiony bo działka którą kupuje jest jakoś niezbyt wyjątkowa pod względem problemów. Jest bez obciążeń i ma uregulowana służebnosc . Jej wartosc tez jest pewnie duza bo znajduje się ona na przedmiesciach duzego miasta a w sąsiedstwie znajdują sie działki podobne już zabudowane które rzeczoznawca szybko mógłby porównać z moją działką , wiec nie wiem gdzie rzeczoznawca moze mieć z nią problem ale cóż mogę to bank steruje rzeczoznawcą nie ja. Osobiście zawiodłem się na procedurach banku bo dzis mija 40 dzień roboczy ( bo kalendarzowych bank nie liczy nie wiedząc czemu) od momentu złożenia wniosku 24 maja i nadal jestem na wycenie. Sytuacja którą mam jest idealna dla banku pod względem finansowym a dokumenty potrzebne są dawno dostarczone ( nie licząc tego że bank pewnie poprosi odemnie zaświadczenie z pracy bo to które mu dałem 1,5 miesiaca temu bedzie nieaktualne - przez zwlekanie banku) Osobiscie chciałbym już mieć to za sobą i nie latac co chwile do oddziału bo patrzą tam na mnie jak na pomyleńca który przychodzi prawie codziennie i pyta sie o oczywiste kwestie -dla pracowników banku- dla mnie niestety nie są nie wiem jak dla innych. Wiec kończąc chcialbym się zapytać czy w miare możliwosci można określić mi termin wydania decyzji ostatecznej?
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 6 z 7 (2 476 wyświetleń)

Re: Rezygnacja z operatu

Bardzo chcielibyśmy pomóc, ale tutaj nie mamy dostępu do Twojego wniosku, a sytuacja, którą opisujesz wymaga sprawdzenia. Dlatego proszę o kontakt ze specjalistą, u którego kompletowałeś dokumenty - wszystko Ci wyjaśni. 
 

Odpowiedz
0 Lajków
DamianB
Były moderator
Były moderator icon
108
21
14-12-2020
Wiadomość 7 z 7 (2 407 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy