Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przejście na oprocentowanie stałe kredytu hipotecznego, co po 5 latach?

Witam,

zastanawiam się nad przejściem na stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego. Aneks podpisuje się na 5 lat. Pewnie po ich upłynięciu proponowane są nowe warunki na oprocentowanie stałe wg. aktualnych wtedy warunków. Jednak interesuje mnie czy jeśli nie będą mi odpowiadały te warunki i nie podpiszę nowego aneksu na oprocentowanie stałe to po 5 latach wracają warunki z obecnej umowy czyli marża z oryginalnej umowy plus Wibor 6m jaki wtedy będzie? Czy inne warunki?

Odpowiedz
0 Lajków
lukmro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
12-07-2017
Wiadomość 1 z 2 (5 795 wyświetleń)

Re: Przejście na oprocentowanie stałe kredytu hipotecznego, co po 5 latach?

W sytuacji, jak nie zaakceptujesz nowej umowy ze stałym oprocentowaniem, to wróci ono na oprocentowanie zmienne. Czyli marża plus WIBOR 6M (lub wskaźnik referencyjny który zastąpi WIBOR). Nie będzie to marża według aktualnej umowy. Wysokość marży zostanie przedstawiona w aneksie do umowy dla zmiany oprocentowania ze zmiennego na stałe.


 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
549
122
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 738 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Księgowość online

Dzień dobry

 

Wiem że odpowiedź jest z 2021 ale może ktoś zna rozwiązanie. 

W 2024 byłem na skali. Na początku 2025 złożyłem wniosek w urzędzie aby przejść na ryczałt. Jak otrzymałem zgodę zaktualizowałe

...

19-02-2025
Kategorie wydatków dla kont firmowych

Witam,

 

dla kont osobistych istnieje możliwość kategoryzowania wydatków (edukacja, zdrowie, samochód, itp), natomiast nie ma czegoś takiego dla kont firmowych. Jedyne co jest to "wpływ", "wydatek" i "n

...

18-02-2025
Re.: Nadplacdnie kredytu a zmniejszenie lat do spłaty

Żeby kredyt skrócił się o jedną ratę, to musisz tę ratę nadpłacić, czyli nadpłata musi wynosić tyle, ile wynosi część kapitałowa Twojej raty, albo nawet trochę więcej.

17-02-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy