Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przejście na oprocentowanie stałe kredytu hipotecznego, co po 5 latach?

Witam,

zastanawiam się nad przejściem na stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego. Aneks podpisuje się na 5 lat. Pewnie po ich upłynięciu proponowane są nowe warunki na oprocentowanie stałe wg. aktualnych wtedy warunków. Jednak interesuje mnie czy jeśli nie będą mi odpowiadały te warunki i nie podpiszę nowego aneksu na oprocentowanie stałe to po 5 latach wracają warunki z obecnej umowy czyli marża z oryginalnej umowy plus Wibor 6m jaki wtedy będzie? Czy inne warunki?

Odpowiedz
0 Lajków
lukmro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
12-07-2017
Wiadomość 1 z 2 (5 184 wyświetleń)

Re: Przejście na oprocentowanie stałe kredytu hipotecznego, co po 5 latach?

W sytuacji, jak nie zaakceptujesz nowej umowy ze stałym oprocentowaniem, to wróci ono na oprocentowanie zmienne. Czyli marża plus WIBOR 6M (lub wskaźnik referencyjny który zastąpi WIBOR). Nie będzie to marża według aktualnej umowy. Wysokość marży zostanie przedstawiona w aneksie do umowy dla zmiany oprocentowania ze zmiennego na stałe.


 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 127 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy