Odpowiedz

Operat szacunkowy

Czy w Waszych operatach szacunkowych rzeczoznawcy wyceniają nieruchomość biorąc tylko pod uwagę powierzchnię użytkową?

Kontaktowałam się z kilkoma rzeczoznawcami i twierdzą, że w ING ie wlicza się garażu do wyceny, mimo iż jest on w bryle budynku...

 

Odpowiedz
0 Lajków
aniaka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
23-07-2021
Wiadomość 1 z 13 (6 793 wyświetleń)

Re.: Operat szacunkowy

Niestety nie wiem ponieważ czekam na operat szacunkowy 19 dzien roboczy Emotikon: Smutny)
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 2 z 13 (6 775 wyświetleń)

Re.: Operat szacunkowy

Nie wiem, bo też nie mam żadnych wiadomości odkąd złożyłam wniosek już 34 dzień roboczy
Odpowiedz
0 Lajków
Katarzyna871
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
10
2
20-07-2021
Wiadomość 3 z 13 (6 755 wyświetleń)

Re.: Operat szacunkowy

U mnie 45 dzień roboczy i nadal nic czas leci a z banku ani slowa.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 4 z 13 (6 733 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy

Zgadza się, nasz operat szacunkowy opieramy na  powierzchni użytkowej, do której nie zaliczmy garażu, ale również piwnicy, jeżeli nie jest wykorzystywana do celów rekreacyjnych (np. siłownia, kino, sala klubowa, sauna, basen). 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 5 z 13 (6 560 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy

Witam. Dziś mija 21 dzień roboczy wyceny nieruchomosci przez bank (pusta działka) Czy moge wiedzieć kiedy (za ile dni powinien) zmienić się status na podejmujemy decyzję. Martwi mnie ta sytuacja ponieważ termin wyceny jest lekko odbiegający od normy 10 dni roboczych podawanych przez bank. Ponadto za 3 dni robocze kończy się ważność wydanej przez bank decyzji wstepnej i mam wachania czy bank dla wlasnego bezpieczeństwa wyda decyzje negatywną, czy też poprosi mnie o ponowne zlozenie dokumentów np: o zarobkach bo bedą już nieaktualne ( dla banku)?
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 6 z 13 (6 488 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy

@Uyctcyvg faktycznie czas rozpatrzenia wniosków w ostatnim czasie jest dłuższy. Bardzo przepraszamy i prosimy o cierpliwość. Jest to związane z tym, że nasza oferta jest bardzo konkurencyjna i mamy bardzo dużą ilość takich wniosków.
Jeżeli zaakceptowałeś decyzję wstępną, nie musisz się obawiać, że będziesz musiał składać wszystkie dokumenty od nowa. W sytuacji, gdy powód przekroczenia czasu nie jest spowodowany brakiem dostarczenia dokumentów czy spełnieniem innych warunków przez Ciebie, Twój wniosek będzie nadal weryfikowany zgodnie z kolejnością.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 7 z 13 (6 383 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy

Ehhh z uwagi na zalecania żony która wybrała ING jako bank mogący zaoferować najlepszą oferte kredytową postanowiłem zostać w banku jednak tylko i wyłącznie dzięki żonie... Gdyby nie ona nie siedział bym w tej waszej biurokratycznej machine tylko wybralbym mniej korzystną ofertę lecz o wiele szybciej załatwioną ale cóż poradze. Dziś mija 53 dzień roboczy od czasu zlożenia wniosku (24 maja) o kredyt hipoteczny i czuje się głęboko oszukany iż na stronie banku pisze że wycena jest przeprowadzana w 10 dni roboczych zaś dziś mija u mnie 27 dzień roboczy od wizji lokalnej rzeczoznawcy na działce (nadal mam punkt 4 wycena nieruchomości) .Ręce opadają. Czy chociaż mogę PROSIĆ o podanie mi średnich terminów (w dniach na chwilę obecną) na poszczególne etapy jake trzeba przejść. Pytam sie ponieważ na stronie ING nie ma podanych czasów dla Klijentów tylko dla Partnerów? To ja sie pytam czy partnerzy biorą kredyty hipoteczne czy klijenci ? I drugie pytanie co to znaczy średnie czasy? Bo pamietam ze kiedys wnioski z 1 dnia przetwarzaliście w 5 dni.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 8 z 13 (6 053 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy

@Uyctcyvg wiemy, że czas oczekiwania na decyzję jest dłuższy niż zazwyczaj. Staramy się wszystkie wnioski rozpatrywać najszybciej jak to tylko możliwe. Prosimy o wyrozumiałość. Niestety nie jesteśmy w stanie podać Ci dokładnych terminów. Aktualnie czas na wydanie decyzji wstępnej może wynosić OKOŁO 40 dni roboczych, od momentu złożenia kompletu dokumentów. Ten termin może się jednak zmieniać.


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 9 z 13 (5 990 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy

Dziękuję za odpowiedź.
Problem jednak polega na tym że wycena trwa już 28 dzień roboczy, a wstępną pozytywną otrzymałem 27 czerwca więc nie wiem czemu ta wycena tyle trwa i wydłuża caly proces.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 10 z 13 (5 980 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy