Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Oczekiwanie na decyzję kredytową

Witam,

Złożyliśmy z żoną wniosek o przyznanie kredytu hipotecznego 8 grudnia, doradczyni poinformowała nas o terminie 21 dni roboczych jaki ma banka na wydanie decyzji. 27 grudnia dostaliśmy wstępną decyzje pozytywną na początku roku w mieszkaniu był rzeczoznawca, dziś mamy 12 stycznia, mija 22 dni roboczych odliczając święta od podpisania wniosku i nie mamy żadnej ostatecznej decyzji, a notariusz jest już umówiony. Czy bank takim postępowaniem nie łamie zapisów ustawy o kredytach hipotecznych przedłużając czas oczekiwania? Zbywanie nas informacjami o  dużym zainteresowaniem oferty jest po prostu "słabe" i nie poważne.

Odpowiedz
0 Lajków
bruxo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
12-01-2018
Wiadomość 1 z 6 (11 061 wyświetleń)

Re.: Oczekiwanie na decyzję kredytową

Niestety czas 21 dni roboczych liczony jest od momentu zlozenia kompletu dokumentow (czyli po dostarczeniu operatu). Osobiscie tez uwazam ze analiza wnioskow ING to kpina z klienta. Sam zlozylem wniosek 23.10 i do tej pory nie mam decyzji ostatecznej, mimo ze w dwoch innych bankach dostalem bardzo szybko pozytywne dwie decyzje.

Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Par
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
3
20-12-2017
Wiadomość 2 z 6 (10 982 wyświetleń)

Re.: Oczekiwanie na decyzję kredytową

[ Edytowane ]

Wszystkie wymagane dokumenty wraz z umową przedwstępna zostały dostarczone 8 grudnia. Budynek jest już ukończony, a nasze mieszkanie jednym z ostatnich pustych.

Odpowiedz
0 Lajków
bruxo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
12-01-2018
Wiadomość 3 z 6 (10 904 wyświetleń)

Re: Re.: Oczekiwanie na decyzję kredytową

Wszystkie wnioski staramy się rozpatrzyć jak najszybciej. Z racji tego, że nasza oferta cieszy się dużym zainteresowaniem, a wniosków wpływa bardzo dużo, czas oczekiwania może także się wydłużyć.

 

Sytuacje, w których rozpatrywanie wniosku się przedłuża niejednokrotnie są związane z tym, że brakuje części dokumentów, które są niezbędne do podjęcia decyzji kredytowej. W takich przypadkach Specjalista lub Przedstawiciel bankowy stara się jak najszybciej skontaktować z klientem. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (10 816 wyświetleń)

Re: Re.: Oczekiwanie na decyzję kredytową

Widzę że mają Państwa standardowa odpowiedź, pewnie jest ona automatycznie generowana. Nawet nie została podjęta polemika, albo próba wytłumaczenia takiego działania banku, nie wspominając o ustawie. W takim razie po co to forum?

Odpowiedz
0 Lajków
bruxo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
12-01-2018
Wiadomość 5 z 6 (10 778 wyświetleń)

Re: Re.: Oczekiwanie na decyzję kredytową

Przykro nam, ale przez Społeczność ING nie mamy możliwości sprawdzenia szczegółów wniosku. Zachęcamy w celu wyjaśnienia sytuacji do kontaktu ze specjalistą, który przyjmował Państwa wniosek. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (10 674 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy