Odpowiedz

Re: Nadpłata kredytu

A czy data zmiany oprocentowania ma wpływ na to, czy ING sporządzi aneks po nadpłacie i skróci okres spłaty?

przykład:

- nadpłata  20 lipca

- planowana zmiana oprocentowania 25 lipca

- zgłoszona prośba o aneks 21 lipca

 

Odpowiedz
0 Lajków
AdaAdzinska
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
21-07-2022
Wiadomość 11 z 23 (5 269 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

@as91 An1 System bierze pod uwagę saldo kapitału jaki pozostał do spłaty, a nie konkretne nadpłaty. 

@AdaAdzinska w przypadku bezpłatnego aneksu, możemy dokonać zmiany tylko do najwyższej już zapłaconej raty. A taką masz dopiero widoczną w harmonogramie, jednak jeszcze jej nie zapłaciłaś. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
407
80
18-01-2021
Wiadomość 12 z 23 (5 173 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Witam.
Jaka jest podstawa prawna takiej interpretacji, tj. " w przypadku bezpłatnego aneksu, możemy dokonać zmiany tylko do najwyższej już zapłaconej raty."? Na czym się Państwo opierają? Bo w umowie kredytowej nie ma o tym mowy.
Odpowiedz
0 Lajków
ML
ML
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
20-09-2022
Wiadomość 13 z 23 (4 857 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Taka interpretacja wynika bezpośrednio z naszej Tabeli Opłat i Prowizji: 
"Bank nie pobiera tej opłaty (200zł)  wprowadzając do umowy zmiany w przypadku:

- skrócenia okresu kredytowania w wypadku nadpłaty pod warunkiem, że od nadpłaty minęło nie więcej niż 3 m-ce a rata po nadpłacie będzie nie wyższa niż wynikająca z pierwotnego harmonogramu spłaty lub nie wyższa od najwyższej zapłaconej raty wynikającej z harmonogramów spłat, w tym aktualnie obowiązującego"


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 14 z 23 (4 812 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

To bardzo interesujące, bo w tabeli oplat i prowizji, którą dostałam do swojej umowy kredytowej jest nieco inny zapis, który znacznie zmienia tę interpretację: (zdjęcie w załaczeniu)
Odpowiedz
0 Lajków
ML
ML
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
20-09-2022
Wiadomość 15 z 23 (4 751 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

[ Edytowane ]

Część informacji znajduje się w załącznikach do umowy. Tabela Opłat i Prowizji stanowi integralny załącznik do umowy.
Jeżeli zmienia się Tabela Opłat i Prowizji to zawsze obowiązuje ta aktualna tabela. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
770
171
04-09-2015
Wiadomość 16 z 23 (4 676 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

To jak interpretować poniższy zapis umowy?
Odpowiedz
0 Lajków
ML
ML
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
20-09-2022
Wiadomość 17 z 23 (4 621 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu

Zapis do którego się tutaj odwołujesz związany jest z wysokością opłat i prowizji dla Twojego kredytu. A nie ze zmianą/uzupełnieniem zapisów Tabeli Opłat i Prowizji naszego banku. 

W przypadku np. opłat za nadpłatę kredytu, w tabeli opłat znajdują się odpowiednie odnośniki, dla umów zawieranych w konkretnych okresach czasu, tak aby obejmowały wszystkie umowy zgodnie z tym zapisem. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
407
80
18-01-2021
Wiadomość 18 z 23 (4 553 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu

Moim zdaniem nie ma sensu skracanie okresu kredytowania - ja bym różnicę w racie nadpłacała regularnie co miesiąc, tym bardziej, że jest to stosunkowo łatwa i szybka czynność - dzięki temu można zaoszczędzić sporo na odsetkach Emotikon: Szczęśliwy
ChicChick
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
28-09-2022
Wiadomość 19 z 23 (4 455 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu

Dokładnie tak, skracanie nie ma sensu.
Nadpłacając co miesiąc [czyli coraz więcej, bo rata maleje] do wysokości jaką miała nasza rata na początku spłacimy kredyt dokładnie w tym samym momencie co jakbyśmy skrócili okres i zapłacimy sumarycznie tyle samo.
Plus w sytuacji awaryjnej zawsze możemy NIE nadpłacić, obowiązkowa rata jest niższa.

Las3k
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
2
20-09-2022
Wiadomość 20 z 23 (4 161 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat wciągnął pieniądze

Cześć wszystkim,

 

Niestety w zeszły czwartek wpłatomat planetcash wciągnął mi 15200zł Emotikon: Smutny

 

Od razu zadzwoniłem na infolinię i zgłosiłem reklamację. Pan powiedział że sprawa najpewnie zostanie wyjaśniona w

...

19-03-2024
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy