Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

@Raku Jak najbardziej możesz zrobić dwie nadpłaty. 3 miesiące liczymy od ostatniej nadpłaty, a skrócić okres kredytowania możemy do najwyższej raty już zapłaconej w całej historii kredytu.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 41 z 71 (13 913 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Czy coś zmieniło się w kontekście dostępności w bankowości elektronicznej możliwości nadpłaty z automatycznym skróceniem okresu kredytowania?

W mBanku, w którym niedawno spłaciłem poprzedni kredyt, taka opcja dostępna była już w 2015 roku.

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 42 z 71 (13 416 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

[ Edytowane ]

To ja przypomnę że w Santander (dawniej BZ WBK) funkcja działa od kilku lat i z powodzeniem z niej korzystam

Czekamy Ing...

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
pomarańcza
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
7
15-06-2018
Wiadomość 43 z 71 (13 410 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Przykro nam, obecnie nie ma możliwości realizowania nadpłaty z automatycznym skróceniem okresu kredytowania przez usługę Moje ING.

Po zleconej nadpłacie i zaksięgowaniu środków na kredycie hipotecznym - aneks skracający okres kredytowania można zamówić dzwoniąc na infolinię kredytów hipotecznych pod numerem telefonu 32 357 00 57. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 44 z 71 (13 400 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Ogromne skomplikowanie sytuacji dla kredytobiorców aktywnie i regularnie nadpłacających, zwiększające też ilość pracy po Państwa stronie. Nawet z perspektywy kosztowej taka funkcja odciążałaby infolinię i placówki...

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 45 z 71 (13 399 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Dziękujemy za Twoje uwagi. Zwrócimy na to uwagę. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 46 z 71 (13 305 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

+1 oraz dołączam do pilnie śledzących ten wątek. Trzymam mocno kciuki za wprowadzenie tego udogodnienia. 

Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 47 z 71 (12 862 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

To jeszcze dopytam czy nadpłata kredytu jest bezpłatna od pierwszego miesiąca po uruchomieniu kredytu czy dopiero po 3 latach?

Odpowiedz
0 Lajków
td2003
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
2
01-06-2019
Wiadomość 48 z 71 (11 688 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

To zależy od tego w którym roku i w ramach jakiej oferty podpisałeś Umowę Kredytową.

Obecnie podpisywane Umowy nie mają już takiego ograniczenia i można spłacać bez prowizji od samego początku.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 49 z 71 (11 685 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

[ Edytowane ]

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

No właśnie umowę o kredyt hipoteczny mam zamiar z Państwa bankiem dopiero podpisać a mam zamiar od samego początku ją regularnie nadpłacać.

Tyle, że informacje o bezpłatnych nadpłatach dostępne na Państwa stronach postanowiłem skonfrontować z aktualną Tabelą opłat i mam wątpliwości co do dwóch punktów:

1.6: "Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata kredytu/pożyczki dla umów zawieranych od 05.09.2010r." - 0%

1.7: "Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata Produktu hipotecznego dla umów zawieranych od 02.04.2012r.

Uwaga: Prowizja nie jest pobierana:
- po upływie 3 lat od daty uruchomienia produktu,
- w przypadku pierwszej częściowej spłaty, w pierwszych 3 latach od uruchomienia produktu jeśli nadpłata nie przekracza 50% kwoty udzielonego produktu
- jeśli umowa kredytowa stanowi inaczej," - 2,0% od spłaconej przed terminem kwoty min. 200 PLN

Wydaje mi się, że punkt 1.7 dotyczy aktualnie zawieranych umów, w każdym razie nie ma żadnych zapisów mówiących o braku opłaty w przypadku umów podpisywanych po 2 kwietnia 2012.

Czy mógłbym poprosić Cię o wskazanie pozycji w Tabeli Opłat, która jasno wskazuje, że dla aktualnie zawieranych umów nadpłaty i całkowite spłaty kredytów hipotecznych zwolnione są z opłat?

 

Z góry dziękuję.

 

PS. załączam screen z Tabeli Opłat

Odpowiedz
0 Lajków
td2003
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
2
01-06-2019
Wiadomość 50 z 71 (11 681 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy