Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Nadpłata kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem

Dzień dobry.
Mam kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Jego zmiana po 5 latach datowana jest na 5.10.24r.

1. Ile przed podaną datą otrzymam z banku informacje o nowej wysokosci rat? W sensie miesiąc, tydzień, dzień przed a może wcale nie będzie takiej informacji tylko zatwierdzona nowa rata?

2. Jeśli np. dzis nadplace ok. 85% pozostalej kwoty kredytu, to po jakim oprocentowaniu będzie liczona pozostała część do spłaty (teraz mam 4,08% i czy zostanie ono zachowane), jeśli chce maksymalnie skrócić okres kredytowania, zachowujac wysokosc raty? Czy oprocentowanie pozostalej do splaty kwoty nadal bedzie wówczas stałe do dnia przeliczenia nowego oprocentowania, czyli 5.10.24r.?

Dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz
0 Lajków
Shevc30
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
13-05-2022
Wiadomość 1 z 8 (6 036 wyświetleń)

Re.: Nadpłata kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem

Ja się podepnę i jeszcze zapytam - czy dzień zmiany oprocentowania, np. ten 5.10.24r., oznacza już spłatę raty wg nowego oprocentowania, czy jest ono zmieniane dopiero po zapłaceniu raty w tym dniu?

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
135
42
01-04-2020
Wiadomość 2 z 8 (5 975 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem

@Shevc30 o zmianie oprocentowania i nowym harmonogramie poinformujemy Cię na 3 miesiące przed końcem umowy na stałe oprocentowanie. 

A odpowiadając na Twoje drugie pytanie - tak, po nadpłacie w trakcie okresu 5 lat, oprocentowanie Twojego kredytu nie zmieni się. 
W umowie znajdziesz informacje za jaki dokładnie okres obowiązuje stała stopa procentowa. Jeśli okres stałej stopy jest podany do 5.10.2024 roku - to na ten dzień nadal oprocentowanie masz wg. aktualnie ustalonych warunków. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
411
81
18-01-2021
Wiadomość 3 z 8 (5 847 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem

Kiedy będzie informacja o przedłużeniu w harmonogramach stałej stopy i okres wakacji kredytowych
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 4 z 8 (5 812 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem

Podłączam się do pytania. Mam pozytywnie rozpatrzoną reklamację, lecz data w systemie nadal nie zmieniona (05.09.2023).

Odpowiedz
0 Lajków
putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 5 z 8 (5 701 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem

Skontaktuj się, proszę, z nami w tej sprawie na naszym czacie po zalogowaniu w Moim ING, w godzinach 8:00 - 20:00. Tam specjaliści wyjaśnią tę sytuację.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
83
13
03-03-2023
Wiadomość 6 z 8 (5 613 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem

Skontaktuj się z infolinia, żeby złożyć reklamacja na reklamacje która została rozpatrzona pozytywną ale nie zastosowana
. ING żenada.
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 7 z 8 (4 906 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem

Powiedziano mi dokładnie to samo.

Po kontakcie z infolinią próbowano mi wcisnąć, że analitycy nadal analizują tę sytuację. Zajęło mi chyba dziesięć minut aby wytłumaczyć, że składałem już reklamację w sprawie przedłużenia obowiązywania okresowo stałej stopy procentowej o czas trwania wakacji kredytowych i jest ona rozpatrzona pozytywnie, więc nie interesują mnie dywagacje analityków ING na ten temat.

Kazano mi więc złożyć kolejną reklamację do tej pozytywnie rozpatrzonej.

Wydaje mi się, że ta kwestia skończy się w sądzie, ja na pewno nie odpuszczę, nie będzie mnie nikt celowo oszukiwał.

Odpowiedz
0 Lajków
putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 8 z 8 (4 859 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Bankomat wciągnął moje pieniadze

Cieszymy się, że udało się sprawę wyjaśnić.

30-04-2024
Re.: Bankomat wciągnął moje pieniadze

pieniądze wrócili na konto dziękuje za szybką obsługę

30-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mnie trochę zmartwiła też informacja sprzed kilkunastu minut o wstrzymaniu prac nad WIRON-em... Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć. Jak do tego podchodzicie?

30-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy