Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

[ Edytowane ]
Załóżmy, że w najbliższej racie masz 55zł kapitału, a w następnej 60. Czyli na dwa miesiace 115zł. Jeśli nadpłaciłabyś 115zł to byłyby dwie równe raty i po skróceniu miałabyś taką samą ratę jak wcześniej. Ale że nadpłaciłaś 100zł, to te 15zł musi się rozłożyć na pozostałą kwotę kredytu i rata jest nieco wyższa.
Odpowiedz
0 Lajków
Borubar
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
14-03-2023
Wiadomość 61 z 69 (7 598 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

U mnie dzisiaj taki sam komunikat, 10 był w niedzielę dzisiaj  poniedziałek zeszła rata ,następnie zrobiłam nadpłatę i nijak skrócić nie mogę , POJAWIA SIĘ KOMUNIKAT

 

Nie możesz teraz skrócić okresu kredytowania

Dzień płatności raty przypada w niedzielę lub święto. Zmienisz go w najbliższy dzień roboczy.
Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
7
06-08-2022
Wiadomość 62 z 69 (6 899 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Prosimy, skontaktuj się z nami na czacie w Moim ING lub na infolinii: 32 357 00 57. Sprawdzimy Twój kredyt. Specjaliści hipoteczni są dla Ciebie dostępni w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1093
216
07-06-2017
Wiadomość 63 z 69 (6 792 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

[ Edytowane ]
jeśli kredyt hipoteczny jest przeniesiony do ING Banku Hipotecznego, to nie ma możliwości skrócenia okresu kredytowania z poziomu aplikacji - szkoda
Odpowiedz
0 Lajków
Lydka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
13-05-2023
Wiadomość 64 z 69 (5 953 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Dzień dobry 

 

mam kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem, będę chciał go regularnie co miesiąc nadpłacać. bardzo mi zależy na skróceniu okresu kredytowania zamiast zmniejszenia raty.  Czy będę musiał za każdym razem po nadpłacie, czyli co miesiąc, zaznaczać opcję „skrócenie okresu kredytowania” w zakładce obsługa kredytu ? 

Odpowiedz
0 Lajków
Tytus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-10-2024
Wiadomość 65 z 69 (297 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Będziesz musiał. Zgodnie z informacją, jaką dostajesz przy nadpłacie - domyślnie zmniejsza się wysokość raty. Skrócić trzeba ręcznie.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
147
51
01-04-2020
Wiadomość 66 z 69 (218 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy ma znaczenie dzień w którym nadpłacamy kredyt? Słyszałem o takiej teorii że trzeba to zrobić dokładnie w dniu w którym zostały zablokowane środki na koncie na ratę kredyt, wtedy spłacę tylko kapitał a nie odsetki. 

Odpowiedz
0 Lajków
Tytus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-10-2024
Wiadomość 67 z 69 (172 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Nadpłacając zawsze spłacisz tylko kapitał, a nie odsetki, niezależnie od dnia, w którym robisz nadpłatę. Nigdy mi się nie zdarzyło inaczej, a nadpłacam od blisko dwóch lat, czasem więcej niż raz w miesiącu.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
147
51
01-04-2020
Wiadomość 68 z 69 (144 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Każdy dzień jest dobry , spłacasz tylko kapitał bez odsetek im częściej będziesz nadpłacał szybciej pozbędziesz się zobowiązania . Mnie w niecałe 2 lata udało się skrócić kredyt o 181 miesięcy . Mój kredyt miał się skończyć 10,01,2043 roku , a na chwilę obecną skończy się 10,12,2027roku . Dzięki nadpłatą już zaoszczędziłam 109 000 których nie zapłacę bankowi . Nadpłacaj jeśli masz taką możliwość bo warto

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
7
06-08-2022
Wiadomość 69 z 69 (79 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Orlen w portfelu

Nie planujemy uczestniczyć w tego typu programach.

22-10-2024
Re.: Orlen w portfelu

A czy są plany wprowadzenia produktu? Pytam zarówno o Orlen w portfelu jak i podobny program od PZU itp.

22-10-2024
Re: Nadpłata kredytu hipotecznego i skrócenie okresu kredytowania

Każdy dzień jest dobry , spłacasz tylko kapitał bez odsetek im częściej będziesz nadpłacał szybciej pozbędziesz się zobowiązania . Mnie w niecałe 2 lata udało się skrócić kredyt o 181 miesięcy . Mój k

...

21-10-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy