Odpowiedz
Witam. Skladalam wniosek o kredyt za pośrednictwem doradcy kredytowego. Czekam już kilka tygodni na jakąś informację. Doradca każe czekać że odpowidz będzie już niedługo A ja się denerwuje. Nie mam nawet numeru wniosku żeby sprawdzić co się dzieje z moim wnioskiem . Wiem że czas rozpatrzenia wynosi 21 dni Ale czy ten czas liczy się od otrzymania wyceny mieszkania? I ile na taką się czeka jeżeli robi się ja za pośrednictwem banku? Wiem że teraz są różne zawirowania z koronawirusem Ale chyba nie ma to wpływu na czas oczekiwania na decyzję?
Odpowiedz
0 Lajków
kamila573
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-04-2020
Wiadomość 1 z 14 (6 512 wyświetleń)

Re.: Kredyt

ma to ogromny wpływ na czas oczekiwania.
My czekaliśmy ponad miesiąc od złożenia ostatniego dokumentu wymaganego przez bank.
Decyzję dostaliśmy dzisiaj Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
crookass
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
15-04-2020
Wiadomość 2 z 14 (6 510 wyświetleń)

Re: Kredyt

21 dni liczymy od momentu skompletowania dokumentów wraz z operatem szacunkowym. Ten czas w związku z obecną sytuacją może się wydłużyć. Jednak zapewniam, że robimy wszystko żeby wnioski rozpatrywać jak najszybciej. Robimy to w kolejności w jakiej do nas napływają

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 14 (6 418 wyświetleń)

Re: Kredyt

wcześniej 21 dni liczyliście od czasu kiedy dokumenty dotarły do analizy, a operat szacunkowy wysyłało się dopiero po otrzymaniu decyzji wstępnej. czyli nieważne, że już czekam od polowy marca, a  26 marca dokumenty wpadły do analizy? mam jednak teraz dosyłać operat szacunkowy i czekać kolejne 21 dni? 

Odpowiedz
0 Lajków
kaloszz1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
1
09-04-2020
Wiadomość 4 z 14 (6 399 wyświetleń)

Re: Kredyt

Z tego co mi wiadomo, to 21 dni liczy się od uzyskania kompletu dokumentów, czyli wraz z operatem.

W tym wątku jest cała dyskusja i wymiana doświadczeń odnośnie czasu oczekiwania na przestrzeni miesięcy: https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Wniosek-o-kredyt-czas-oczekiwania/td-p/12053/page/67

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 5 z 14 (6 381 wyświetleń)

Re: Kredyt

To w takim razie po jakim czasie otrzymuje się decyzję wstępną?

Odpowiedz
0 Lajków
kaloszz1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
1
09-04-2020
Wiadomość 6 z 14 (6 353 wyświetleń)

Re: Kredyt

Wnioski rozpatrujemy w takiej kolejności, w jakiej do nas napływają. Robimy to najszybciej jak możemy💪 Nie mamy określonego czasu na podjęcie wstępnej decyzji. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 7 z 14 (6 254 wyświetleń)

Re: Kredyt

Co to oznacza że nie mamy określonego czasu na podjęcie decyzji wstępnej... Bo odbieram tą odpowiedź mega nieprofesjonalnie nie nazywając tego bardziej dobitnie...
Koler
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
3
14-04-2020
Wiadomość 8 z 14 (6 117 wyświetleń)

Re.: Kredyt

ING-u! zacznij ogarniać te wnioski! przecież to masakra czekać już ponad miesiąc ze statusem "analizujemy dokumenty"...
rafels
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
20-04-2020
Wiadomość 9 z 14 (6 033 wyświetleń)

Re.: Kredyt

Dokładnie... Niestety ING bardzo słabo wypada na tle innych banków odnośnie rozpatrywania wniosków.

Wniosek złożony został 05.03.2020 do tej pory jest na etapie 2/6 "Analizujemy dokumenty" w innym banku w zeszłym tygodniu została wydana decyzja ostateczna

Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszka94
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
26
4
14-04-2020
Wiadomość 10 z 14 (6 005 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy