Odpowiedz
Witam. Skladalam wniosek o kredyt za pośrednictwem doradcy kredytowego. Czekam już kilka tygodni na jakąś informację. Doradca każe czekać że odpowidz będzie już niedługo A ja się denerwuje. Nie mam nawet numeru wniosku żeby sprawdzić co się dzieje z moim wnioskiem . Wiem że czas rozpatrzenia wynosi 21 dni Ale czy ten czas liczy się od otrzymania wyceny mieszkania? I ile na taką się czeka jeżeli robi się ja za pośrednictwem banku? Wiem że teraz są różne zawirowania z koronawirusem Ale chyba nie ma to wpływu na czas oczekiwania na decyzję?
Odpowiedz
0 Lajków
kamila573
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-04-2020
Wiadomość 1 z 14 (6 544 wyświetleń)

Re.: Kredyt

ma to ogromny wpływ na czas oczekiwania.
My czekaliśmy ponad miesiąc od złożenia ostatniego dokumentu wymaganego przez bank.
Decyzję dostaliśmy dzisiaj Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
crookass
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
15-04-2020
Wiadomość 2 z 14 (6 542 wyświetleń)

Re: Kredyt

21 dni liczymy od momentu skompletowania dokumentów wraz z operatem szacunkowym. Ten czas w związku z obecną sytuacją może się wydłużyć. Jednak zapewniam, że robimy wszystko żeby wnioski rozpatrywać jak najszybciej. Robimy to w kolejności w jakiej do nas napływają

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 14 (6 450 wyświetleń)

Re: Kredyt

wcześniej 21 dni liczyliście od czasu kiedy dokumenty dotarły do analizy, a operat szacunkowy wysyłało się dopiero po otrzymaniu decyzji wstępnej. czyli nieważne, że już czekam od polowy marca, a  26 marca dokumenty wpadły do analizy? mam jednak teraz dosyłać operat szacunkowy i czekać kolejne 21 dni? 

Odpowiedz
0 Lajków
kaloszz1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
1
09-04-2020
Wiadomość 4 z 14 (6 431 wyświetleń)

Re: Kredyt

Z tego co mi wiadomo, to 21 dni liczy się od uzyskania kompletu dokumentów, czyli wraz z operatem.

W tym wątku jest cała dyskusja i wymiana doświadczeń odnośnie czasu oczekiwania na przestrzeni miesięcy: https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Wniosek-o-kredyt-czas-oczekiwania/td-p/12053/page/67

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 5 z 14 (6 413 wyświetleń)

Re: Kredyt

To w takim razie po jakim czasie otrzymuje się decyzję wstępną?

Odpowiedz
0 Lajków
kaloszz1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
1
09-04-2020
Wiadomość 6 z 14 (6 385 wyświetleń)

Re: Kredyt

Wnioski rozpatrujemy w takiej kolejności, w jakiej do nas napływają. Robimy to najszybciej jak możemy💪 Nie mamy określonego czasu na podjęcie wstępnej decyzji. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 7 z 14 (6 286 wyświetleń)

Re: Kredyt

Co to oznacza że nie mamy określonego czasu na podjęcie decyzji wstępnej... Bo odbieram tą odpowiedź mega nieprofesjonalnie nie nazywając tego bardziej dobitnie...
Koler
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
3
14-04-2020
Wiadomość 8 z 14 (6 149 wyświetleń)

Re.: Kredyt

ING-u! zacznij ogarniać te wnioski! przecież to masakra czekać już ponad miesiąc ze statusem "analizujemy dokumenty"...
rafels
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
20-04-2020
Wiadomość 9 z 14 (6 065 wyświetleń)

Re.: Kredyt

Dokładnie... Niestety ING bardzo słabo wypada na tle innych banków odnośnie rozpatrywania wniosków.

Wniosek złożony został 05.03.2020 do tej pory jest na etapie 2/6 "Analizujemy dokumenty" w innym banku w zeszłym tygodniu została wydana decyzja ostateczna

Odpowiedz
0 Lajków
Agnieszka94
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
26
4
14-04-2020
Wiadomość 10 z 14 (6 037 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy