Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Pozwole sobie odswiezyc ten temat. Nie do konca rozumiem przytoczony przez moderatora powyzej art. 73 ust. 10 ustawy z dnia 07.07.2022r. który przeciez odnosi sie do innej tematyki.

 

Obecnie na stronie Rzecznika Finansowego jest informacje jak ponizej. Czy ktos przechodził juz taka droge?

 

Okres zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania, dlatego okres kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres, na który nastąpiło zawieszenie spłaty kredytu (art. 73 ust. 11 ustawy o finansowaniu społecznościowym i pomocy kredytobiorcom). Ustawa nie rozróżnia w tym zakresie sytuacji kredytobiorców ze względu na rodzaj oprocentowania kredytu, tzn. Skorzystanie z wakacji kredytowych jest możliwe bez względu na to czy kredyt, którego wakacje kredytowe mają dotyczyć jest oprocentowany stała czy zmienna stopą procentową. Możliwe jest zatem w takiej sytuacji złożenie reklamacji do Banku, a następnie – w przypadku nieuwzględnienia reklamacji – wystąpienie z wnioskiem do Rzecznika Finansowego

Odpowiedz
0 Lajków
PawelP
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
1
20-07-2022
Wiadomość 121 z 123 (731 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Chciałbym Was zaktualizować o moją sytuację.

Wczoraj bank przedłużył mój okres obowiązywania stałej raty o 8 miesięcy czyli do sierpnia 2025. Mówię o pisowskich wakacjach kredytowych. Na nowe się nie mogłem załapać.

Wcześniej (poprzedni rok) składałem telefonicznie reklamację i obiecali wydłużą 3 miesiące przed upływem terminu z umowy.

 

Także po mojej stronie temat jest zamknięty. Mogę się cieszyć opr 3.64% jeszcze chwilę i liczyć że doczekam obniżki stópEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
8
28-07-2022
Wiadomość 122 z 123 (182 wyświetleń)

Re: Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Bardzo proszę napisz czy oprócz reklamacji składny był jakiś dodatkowy wniosek z interpretacją Rzecznika, czy sami Ci w końcu wydłużyli okres stałej raty?

Ja jeszcze nic nie składałem i nie wiem jak najlepiej się do tego zabrać, aby nie odrzucili reklamacji "z automatu".

Odpowiedz
0 Lajków
ioannes
Nowy w branży I
Nowy w branży I icon
1
0
24-10-2024
Wiadomość 123 z 123 (18 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Bardzo proszę napisz czy oprócz reklamacji składny był jakiś dodatkowy wniosek z interpretacją Rzecznika, czy sami Ci w końcu wydłużyli okres stałej raty?

Ja jeszcze nic nie składałem i nie wiem jak na

...

24-10-2024
Re.: Udziały w działce jako wkład własny

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku. Na kontakt z naszym specjalistą możesz umówić się w Moim ING. Po zalogowaniu do Mojego ING proszę wybrać: Pomoc i

...

24-10-2024
Re.: Zwiększenie limitu KK nie działa

Zaraz miną trzy miesiące od momentu pojawienia się opcji zwiększenia limitu KK. Trzy miesiące minęły, a funkcja nadal nie działa.

Nie mogę pojąć jak można wrzucić coś do apki i "zostawić" niedziałające

...

24-10-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy