Odpowiedz

FWK a wakacje kredytowe

Dzień dobry. Czy po wejściu w życie wakacji kredytowych w kształcie uchwalonym przez sejm, możliwe będzie skorzystanie z nich podczas korzystania ze wsparcia z FWK?
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek0212
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
10-07-2022
Wiadomość 1 z 18 (7 355 wyświetleń)

Re: FWK a wakacje kredytowe

Chcielibyśmy również znać odpowiedzi na pytania dotyczące nowego projektu ustawy. Musimy jednak poczekać na jej ostateczny kształt. Jak tylko ustawa wejdzie w życie, będziemy informować o szczegółach na naszej stronie.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 18 (7 113 wyświetleń)

Re.: FWK a wakacje kredytowe

Dzień dobry . Też mnie to interesuje nigdzie nie ma odpowiedzi na to pytanie
Odpowiedz
0 Lajków
robwol8516
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
17-07-2022
Wiadomość 3 z 18 (6 651 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

W przypadku korzystania z Funduszu wsparcia kredytobiorców, możesz zawiesić raty kredytu. 
Po zawnioskowaniu o zawieszenie spłaty kredytu, środki z funduszu zostaną rozksięgowane na spłatę rat po okresie zawieszenia. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 18 (6 530 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Co to znaczy "na spłatę rat po okresie zawieszenia", mam przez to rozumieć, że Bank Gospodarstwa Krajowego nadal będzie pożyczał pieniądze w kwocie 2 000 PLN miesięcznie w chwili zawieszenia rata w związku z Wakacjami Kredytowymi? Czyli jeżeli skorzystam z 4 miesięcy wakacji to Bank pożyczy w tym czasie 8 000 PLN. Te pieniądze mam rozumieć zostaną potraktowane jako nadpłata kredytu, w związku z czym w grudniu saldo mojego kredytu zmniejszy się o 8 tys. zł ? A na czas korzystania z Wakacji Kredytowych saldo jak również okres pozostały do spłaty nie ulegnie żadnej zmianie? 

Odpowiedz
0 Lajków
nsleczek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
20-07-2022
Wiadomość 5 z 18 (6 390 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Jeśli korzystasz obecnie z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców nic się nie zmieni. Po okresie zawieszenia raty, w kolejnych miesiącach otrzymasz takie wsparcie. 

Nie będzie to w formie nadpłaty Twojego zobowiązania, a pomocy w regulowaniu bieżących rat. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 18 (6 303 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Czyli reasumując: za miesiące w których skorzystam z Wakacji Kredytowych, Bank Gospodarstwa Krajowego nie wpłaci do ING Banku Śląskiego żadnych pieniędzy, a ich wypłatę wznowi w miesiącach w których z Wakacji nie skorzystam? Osobiście rozmawiałem z konsultantem z "BGK" który oświadczył mi, że "BGK" nie zaprzestaje wypłaty świadczenia w trakcie korzystania z Wakacji Kredytowych gdyż może to uczynić tylko w przypadku rezygnacji z Funduszu. Jeżeli jest inaczej proszę mi wyjaśnić jak to wygląda po to aby nie okazało się, że skorzystam z Wakacji Kredytowych a pieniądze z "BGK" (których nie widzę) i tak był przekazywane na Saldo ING Banku Śląskiego. 

Odpowiedz
0 Lajków
nsleczek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
20-07-2022
Wiadomość 7 z 18 (6 270 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Potwierdziliśmy informacje, w sprawie wypłaty środków z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Z ich strony środki będziemy otrzymywać jak do tej pory zgodnie z umową. W tych miesiącach, w których nie będziesz korzystać z zawieszenia kredytu zaksięgujemy gotówkę na poczet raty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 8 z 18 (6 024 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Rozumiem. Proszę o wyjaśnienie. Skoro będziecie otrzymywać pieniądze z BGK zgodnie z umową to co się z tymi pieniędzmi stanie? Jeżeli skorzystam z zawieszenia raty to te pieniądze zostaną zaksięgowane jako nadpłata kredytu? 

Odpowiedz
0 Lajków
nsleczek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
20-07-2022
Wiadomość 9 z 18 (5 947 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

@nsleczek nie będziemy nadpłacać kredytu. Zaksięgujemy te środki w kolejnych miesiącach, kiedy nie będziesz korzystać z zawieszenia raty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 10 z 18 (5 816 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy