Odpowiedz

FWK a wakacje kredytowe

Dzień dobry. Czy po wejściu w życie wakacji kredytowych w kształcie uchwalonym przez sejm, możliwe będzie skorzystanie z nich podczas korzystania ze wsparcia z FWK?
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrek0212
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
10-07-2022
Wiadomość 1 z 18 (7 285 wyświetleń)

Re: FWK a wakacje kredytowe

Chcielibyśmy również znać odpowiedzi na pytania dotyczące nowego projektu ustawy. Musimy jednak poczekać na jej ostateczny kształt. Jak tylko ustawa wejdzie w życie, będziemy informować o szczegółach na naszej stronie.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 18 (7 043 wyświetleń)

Re.: FWK a wakacje kredytowe

Dzień dobry . Też mnie to interesuje nigdzie nie ma odpowiedzi na to pytanie
Odpowiedz
0 Lajków
robwol8516
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
17-07-2022
Wiadomość 3 z 18 (6 581 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

W przypadku korzystania z Funduszu wsparcia kredytobiorców, możesz zawiesić raty kredytu. 
Po zawnioskowaniu o zawieszenie spłaty kredytu, środki z funduszu zostaną rozksięgowane na spłatę rat po okresie zawieszenia. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 18 (6 460 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Co to znaczy "na spłatę rat po okresie zawieszenia", mam przez to rozumieć, że Bank Gospodarstwa Krajowego nadal będzie pożyczał pieniądze w kwocie 2 000 PLN miesięcznie w chwili zawieszenia rata w związku z Wakacjami Kredytowymi? Czyli jeżeli skorzystam z 4 miesięcy wakacji to Bank pożyczy w tym czasie 8 000 PLN. Te pieniądze mam rozumieć zostaną potraktowane jako nadpłata kredytu, w związku z czym w grudniu saldo mojego kredytu zmniejszy się o 8 tys. zł ? A na czas korzystania z Wakacji Kredytowych saldo jak również okres pozostały do spłaty nie ulegnie żadnej zmianie? 

Odpowiedz
0 Lajków
nsleczek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
20-07-2022
Wiadomość 5 z 18 (6 320 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Jeśli korzystasz obecnie z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców nic się nie zmieni. Po okresie zawieszenia raty, w kolejnych miesiącach otrzymasz takie wsparcie. 

Nie będzie to w formie nadpłaty Twojego zobowiązania, a pomocy w regulowaniu bieżących rat. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 18 (6 233 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Czyli reasumując: za miesiące w których skorzystam z Wakacji Kredytowych, Bank Gospodarstwa Krajowego nie wpłaci do ING Banku Śląskiego żadnych pieniędzy, a ich wypłatę wznowi w miesiącach w których z Wakacji nie skorzystam? Osobiście rozmawiałem z konsultantem z "BGK" który oświadczył mi, że "BGK" nie zaprzestaje wypłaty świadczenia w trakcie korzystania z Wakacji Kredytowych gdyż może to uczynić tylko w przypadku rezygnacji z Funduszu. Jeżeli jest inaczej proszę mi wyjaśnić jak to wygląda po to aby nie okazało się, że skorzystam z Wakacji Kredytowych a pieniądze z "BGK" (których nie widzę) i tak był przekazywane na Saldo ING Banku Śląskiego. 

Odpowiedz
0 Lajków
nsleczek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
20-07-2022
Wiadomość 7 z 18 (6 200 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Potwierdziliśmy informacje, w sprawie wypłaty środków z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Z ich strony środki będziemy otrzymywać jak do tej pory zgodnie z umową. W tych miesiącach, w których nie będziesz korzystać z zawieszenia kredytu zaksięgujemy gotówkę na poczet raty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 8 z 18 (5 954 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Rozumiem. Proszę o wyjaśnienie. Skoro będziecie otrzymywać pieniądze z BGK zgodnie z umową to co się z tymi pieniędzmi stanie? Jeżeli skorzystam z zawieszenia raty to te pieniądze zostaną zaksięgowane jako nadpłata kredytu? 

Odpowiedz
0 Lajków
nsleczek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
20-07-2022
Wiadomość 9 z 18 (5 877 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

@nsleczek nie będziemy nadpłacać kredytu. Zaksięgujemy te środki w kolejnych miesiącach, kiedy nie będziesz korzystać z zawieszenia raty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 10 z 18 (5 746 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy