Odpowiedz

Re.: Etap 2 analiza

Wniosek złożyłam 6.11 i wtedy dostałam maila. Wniosek z operatem i wszystkimi dokumentami.
Dopiero 16.11 wszedł w drugi etap Analiza dokumentacji.
Dzisiaj od razu BIK i ostateczna decyzja.
Dwie umowy na czas nieokreślony i 180 tys wkładu własnego. Kredyt na 270 tys.
Dopiero doradca ma dzwonić i umówić nas na termin. Dam znać jak będę miała termin.
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 11 z 19 (5 196 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Dl11 Wniosek był złożony 5.11, ale w drugi etap wszedł 13.11 i od tego momentu sprawdzać daty które podają.

Decyzję wstępną, ale już z przeanalizowanym operatem, bo poproszono o potwierdzenie przelewów z wpływami i jakaś uwaga do KW.

Odpowiedz
0 Lajków
Monika4
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
01-12-2020
Wiadomość 12 z 19 (5 131 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Kujawsko-pomorskie. Jedyny termin który się zwolnił to Włocławek na koniec przyszłego tygodnia. Toruń i Bydgoszcz zero miejsc..
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 13 z 19 (5 111 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

@BlackSparrow

 

Ja niestety jestem w podobnej sytuacji. Wniosek kredytowy składałem 30.10 i nadal jest na etapie 2-gim. Niestety nie składałem wniosku do innego banku, a kończy mi się czas zadeklarowany w umowie.

 

W jakich bankach składałeś jeszcze wniosek i po jakim czasie otrzymałeś decyzję? Składałeś od razu z operatem?

I dodatkowo w jakim mieście, bo to na pewno, też ma znaczenie.

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
frodo711
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-12-2020
Wiadomość 14 z 19 (5 091 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Frodo

niestety to blad poniewaz ING ma najdluzsze czasy procesowe. u mnie to Warszawa

w innych bankach tez jest spore oblozenie ale po takim czasie mamy juz decyzje wstepna i czekamy na ostateczna np. w CITI lub Millenium

 

ING ma dobra oferte - TAK, jednak jezeli patrzymy na perspektywy 3-5 lat w splacie (mowie o swoim przypadku_) to oferty innych bankow sa rownie korzystne. w czym ING pokonuje konkurencje to praktycznie zerowe albo bardzo znikome ubezpieczenie pomostowe - tyle.

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 15 z 19 (5 013 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

@BlackSparrow
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Niestety teraz to do mnie dotarło, że jeden bank to nie jest dobre rozwiązanie.

Powiedz proszę, ile czekałeś na decyzje wstępna w innym banku od złożenia dokumentów?
Zastanawiam czy jeszcze się wyrobie.

Odpowiedz
0 Lajków
frodo711
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-12-2020
Wiadomość 16 z 19 (4 966 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Od daty złożenia 23.10.

PKO SA odpowiedział z ostateczna po 2 tygodniach.

Na drugim miejscu milenium, negatyw. 3 tygodnie.

Trzecie miejsce mBank 4 tyg, ostateczna.

Czwarte Ing, po 4 I pół tygodnia, ostateczna.
Odpowiedz
0 Lajków
johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
12
12-11-2020
Wiadomość 17 z 19 (4 913 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Też dostaliśmy w millenium decyzje odmowną, dziwnie to uzasadnili. Składaliśmy 13.11

Czekamy na ing, mam nadzieję, że w tym tyg. już będzie

Odpowiedz
0 Lajków
Inka321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
14-12-2020
Wiadomość 18 z 19 (4 727 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

[ Edytowane ]

@BlackSparrow, Ja kredyty również zaciągam na 3-5 lat i patrząc na konkurencje to nie ma z czego wybierać. Oferta ING według mnie to nie tylko niskie ubezpieczenie pomostowe (szczególnie ważne jak ktoś kupuje dziure w ziemi i trzeba czekać 18 miesięcy na PnU). Autem ING dla mnie są np: dowolne wpływy na konto (nie musi to być wynagrodzenie), ubezpieczenie nieruchomości (jest szczególnie korzystne przy większym wkładzie własnym - możemy zawyżać "dowolnie" kwote ubezpieczenia, zachowując składkę liczoną od kwoty udzielonego/spłaconego kredytu), prawdziwe 0zł za wcześniejszą spłatę kredytu od 1 dnia , mało kosztowny cross-selling z którego można zrezygnować (w zależności od oferty, chociaż warto policzyć alternatywny koszt). U mnie dużą wartością dodaną ING jest "premium" serwis jaki uzyskuje za każdym razem w placówce oraz oczywiście oferta 0% za udzielenie kredytu z w miare dobrą marżą banku.

 

Co do ofert u konkurencji to jak sprawdzałem konkurencje to PKO BP życzy sobie 3.25% za ubezpieczenie na życie płatne z góry za 4 lata, PEKAO CPI: 1.9656% za 4 lata w  tym NWW, ubezpieczenie od utraty pracy jest limitowane wysokością raty kredytu (a nie naszymi zarobkami). Kiedyś lubiłem korzystać z mBanku, ale obecnie oferta jest droższa (nie mówiąc już, że niektóre marże sięgają u nich 3.3% i wiele produktów bankowych drożeje od marca). Oczywiście w zależności od potrzeb każdy znajdzie coś innego, bo inaczej należy analizować kredyty brane na krótki okres z dużym wkładem, w szczególności jak posiada się więcej niż 1 kredyt, a nieco inaczej można przebierać jak się zaciąga jeden kredyt. Według mnie jesienna ofera kredytu hipotecznego ING była bardzo dobra (żeby nie powiedzieć bezkonkurencyjna Emotikon: Mrugający)

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 19 z 19 (4 654 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy