Odpowiedz

Re.: Etap 2 analiza

Wniosek złożyłam 6.11 i wtedy dostałam maila. Wniosek z operatem i wszystkimi dokumentami.
Dopiero 16.11 wszedł w drugi etap Analiza dokumentacji.
Dzisiaj od razu BIK i ostateczna decyzja.
Dwie umowy na czas nieokreślony i 180 tys wkładu własnego. Kredyt na 270 tys.
Dopiero doradca ma dzwonić i umówić nas na termin. Dam znać jak będę miała termin.
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 11 z 19 (4 935 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Dl11 Wniosek był złożony 5.11, ale w drugi etap wszedł 13.11 i od tego momentu sprawdzać daty które podają.

Decyzję wstępną, ale już z przeanalizowanym operatem, bo poproszono o potwierdzenie przelewów z wpływami i jakaś uwaga do KW.

Odpowiedz
0 Lajków
Monika4
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
01-12-2020
Wiadomość 12 z 19 (4 870 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Kujawsko-pomorskie. Jedyny termin który się zwolnił to Włocławek na koniec przyszłego tygodnia. Toruń i Bydgoszcz zero miejsc..
Odpowiedz
0 Lajków
karola130
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
79
7
13-11-2020
Wiadomość 13 z 19 (4 850 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

@BlackSparrow

 

Ja niestety jestem w podobnej sytuacji. Wniosek kredytowy składałem 30.10 i nadal jest na etapie 2-gim. Niestety nie składałem wniosku do innego banku, a kończy mi się czas zadeklarowany w umowie.

 

W jakich bankach składałeś jeszcze wniosek i po jakim czasie otrzymałeś decyzję? Składałeś od razu z operatem?

I dodatkowo w jakim mieście, bo to na pewno, też ma znaczenie.

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
frodo711
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-12-2020
Wiadomość 14 z 19 (4 830 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Frodo

niestety to blad poniewaz ING ma najdluzsze czasy procesowe. u mnie to Warszawa

w innych bankach tez jest spore oblozenie ale po takim czasie mamy juz decyzje wstepna i czekamy na ostateczna np. w CITI lub Millenium

 

ING ma dobra oferte - TAK, jednak jezeli patrzymy na perspektywy 3-5 lat w splacie (mowie o swoim przypadku_) to oferty innych bankow sa rownie korzystne. w czym ING pokonuje konkurencje to praktycznie zerowe albo bardzo znikome ubezpieczenie pomostowe - tyle.

Odpowiedz
0 Lajków
BlackSparrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
16-11-2020
Wiadomość 15 z 19 (4 752 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

@BlackSparrow
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Niestety teraz to do mnie dotarło, że jeden bank to nie jest dobre rozwiązanie.

Powiedz proszę, ile czekałeś na decyzje wstępna w innym banku od złożenia dokumentów?
Zastanawiam czy jeszcze się wyrobie.

Odpowiedz
0 Lajków
frodo711
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-12-2020
Wiadomość 16 z 19 (4 705 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Od daty złożenia 23.10.

PKO SA odpowiedział z ostateczna po 2 tygodniach.

Na drugim miejscu milenium, negatyw. 3 tygodnie.

Trzecie miejsce mBank 4 tyg, ostateczna.

Czwarte Ing, po 4 I pół tygodnia, ostateczna.
Odpowiedz
0 Lajków
johnmakaron
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
12
12-11-2020
Wiadomość 17 z 19 (4 652 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

Też dostaliśmy w millenium decyzje odmowną, dziwnie to uzasadnili. Składaliśmy 13.11

Czekamy na ing, mam nadzieję, że w tym tyg. już będzie

Odpowiedz
0 Lajków
Inka321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
14-12-2020
Wiadomość 18 z 19 (4 466 wyświetleń)

Re.: Etap 2 analiza

[ Edytowane ]

@BlackSparrow, Ja kredyty również zaciągam na 3-5 lat i patrząc na konkurencje to nie ma z czego wybierać. Oferta ING według mnie to nie tylko niskie ubezpieczenie pomostowe (szczególnie ważne jak ktoś kupuje dziure w ziemi i trzeba czekać 18 miesięcy na PnU). Autem ING dla mnie są np: dowolne wpływy na konto (nie musi to być wynagrodzenie), ubezpieczenie nieruchomości (jest szczególnie korzystne przy większym wkładzie własnym - możemy zawyżać "dowolnie" kwote ubezpieczenia, zachowując składkę liczoną od kwoty udzielonego/spłaconego kredytu), prawdziwe 0zł za wcześniejszą spłatę kredytu od 1 dnia , mało kosztowny cross-selling z którego można zrezygnować (w zależności od oferty, chociaż warto policzyć alternatywny koszt). U mnie dużą wartością dodaną ING jest "premium" serwis jaki uzyskuje za każdym razem w placówce oraz oczywiście oferta 0% za udzielenie kredytu z w miare dobrą marżą banku.

 

Co do ofert u konkurencji to jak sprawdzałem konkurencje to PKO BP życzy sobie 3.25% za ubezpieczenie na życie płatne z góry za 4 lata, PEKAO CPI: 1.9656% za 4 lata w  tym NWW, ubezpieczenie od utraty pracy jest limitowane wysokością raty kredytu (a nie naszymi zarobkami). Kiedyś lubiłem korzystać z mBanku, ale obecnie oferta jest droższa (nie mówiąc już, że niektóre marże sięgają u nich 3.3% i wiele produktów bankowych drożeje od marca). Oczywiście w zależności od potrzeb każdy znajdzie coś innego, bo inaczej należy analizować kredyty brane na krótki okres z dużym wkładem, w szczególności jak posiada się więcej niż 1 kredyt, a nieco inaczej można przebierać jak się zaciąga jeden kredyt. Według mnie jesienna ofera kredytu hipotecznego ING była bardzo dobra (żeby nie powiedzieć bezkonkurencyjna Emotikon: Mrugający)

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 19 z 19 (4 393 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy