Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Dyspozycja wypłaty kolejnej transzy

Dzień dobry,

 

w związku z tym, że dyspozycja wypłaty kolejnych transz jest związana z koniecznością udania się do placówki, a godziny otwarcia banku pokrywają się z godzinami mojej pracy to mam pytanie, czy taką dyspozycję można złożyć z dużym wyprzedzeniem, ok. 1-1,5 miesięcznym, wtedy gdy akurat będę miała urlop i będę mogła udać się do placówki w godzinach otwarcia? Pytam, ponieważ wiem, że nie dostanę urlopu bezpośrednio przed terminem płatności wskazanym przez dewelopera.

Odpowiedz
0 Lajków
landrynqa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
26-06-2020
Wiadomość 1 z 7 (9 904 wyświetleń)

Re.: Dyspozycja wypłaty kolejnej transzy

@landrynqa
Da się zlecić dyspozycję wypłaty kolejnych transz z wyprzedzeniem.
Ja ostatnio w banku zlecałem wypłatę wszystkich moich transz w przód, bo obecnie jest taka możliwość. Termin uruchomienia transz ustawiłem na datę transz z umowy deweloperskiej (- 2 dni, aby pieniądze mogły się zaksięgować i przelać na rachunek dewelopera).
Oczywiście gdyby deweloper nie wyrobił się w terminie i np: wstrzymał budowę, bądź przesunał etap to wówczas można w banku zablowkować lub zmienić termin takiej transzy pod warunkiem udania się do banku i wydania takiej dyspozycji.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 7 (9 861 wyświetleń)

Re: Dyspozycja wypłaty kolejnej transzy

Jasne, jest taka możliwość Emotikon: Szczęśliwy Dyspozycja o uruchomienie transzy jest ważna 30 dni. W związku z tym będziemy mogli zarezerwować takie spotkanie na 30 dni do przodu. Zapraszam Cię do kontaktu z naszą infolinią, pod numerem 32 357 00 57. Jest czynna w dni robocze od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 16.00.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 3 z 7 (9 828 wyświetleń)

Re: Dyspozycja wypłaty kolejnej transzy

Hmmm, akurat to nie rozwiązuje mojego problemu. To może inaczej zapytam, czy taką dyspozycję mogę złożyć tylko w placówce, w której podpisywałam umowę o kredyt czy również w innych (niektóre placówki w Warszawie są czynne dłużej niż do 16:00) i czy w ogóle jest szansa, że pracownik banku umówi się ze mną na taką późną godzinę?

Odpowiedz
0 Lajków
landrynqa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
26-06-2020
Wiadomość 4 z 7 (9 807 wyświetleń)

Re: Dyspozycja wypłaty kolejnej transzy

@WiolettaS

Ja zleciłem uruchomienie kolejnych transz z przyszłymi datami +9 miesięcy i poinformowano mnie, że w każdej chwili mogę dyspozycję odwołać więc nie do końca wiem co oznacza termin 30 dni, który podałaś w odpowiedzi.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 5 z 7 (9 774 wyświetleń)

Re: Dyspozycja wypłaty kolejnej transzy

Dzięki, liczę na to, że też tak będę mogła zrobić. Chyba najlepiej będzie, jak zadzwonię na infolinię i się dowiem bezpośrednio od pracownika banku.

Odpowiedz
0 Lajków
landrynqa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
26-06-2020
Wiadomość 6 z 7 (9 763 wyświetleń)

Re: Dyspozycja wypłaty kolejnej transzy

@m365 Rzeczywiście, jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera i Twój kredyt jest podzielony na części to jedną z opcji jest podpisanie wniosku o uruchomienie go od razu.
W przypadku, gdy chcesz zmienić terminy wypłat- powinieneś to zgłosić w oddziale jeszcze przed wypłatą transzy.  

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 7 z 7 (9 685 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy