Odpowiedz

Druga transza

Czy do wypłaty drugiej transzy kredytu hipotecznego muszę rozliczyć się w całości z pierwszej? Doradca wspominał, że wnioskować o wypłatę środków mogę już przy wykorzystaniu 70% z pierwszej transzy ale nie widzę takiego zapisu w umowie.
Odpowiedz
0 Lajków
Bonns
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
22-01-2021
Wiadomość 1 z 5 (773 wyświetleń)

Re.: Druga transza

[ Edytowane ]
@Bonns, ja miałem 4 transze kredytu hipotecznego i z pierwszej transzu uruchomiłem mała część/kwoty tej transzy (5000zł), gdyż tych pieniędzy nie potrzebowałem z uwagi ma gotówkę, która akurat mi wpadła.

W drugiej transzy uruchomiłem połowę transzy bez problemu.

Z uwagi, że mieszkanie było w trakcie budowy, dopiero po uruchomieniu ostatniej transzy albo mogłem zmniejszyć kwotę przyznanego kredytu o niewypłacone pieniądze z danych transz, albo mogłem poprosić o wypłatę tych pieniędzy ma moje konto bez zmiany kwoty kredytu, co dawało mi duże pole do manewru przy uruchamianiu transz Emotikon: Mrugający a na końcu gdybym potrzebował to kwotę której nie uruchomiłem to miałem taką opcję.

Zatem po uruchomieniu ostatniej transzy (mogłem z niej również zrezygnować, gdybym miał gotówkę) następowało rozliczenie kwoty kredytu vs wypłaconych kwot z transz.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
168
67
18-04-2020
Wiadomość 2 z 5 (763 wyświetleń)

Re.: Druga transza

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Sprecyzuję Emotikon: Szczęśliwy Chciałabym zawnioskować o wypłatę drugiej transzy kredytu ale według kosztorysu mogę wykazać około 70% wykorzystania środków z pierwszej transzy. Po prostu prace wyszły nam drożej niż jest to rozpisane w kosztorysie. Moje pytanie to - czy bank będzie wymagał ode mnie rozliczenia się z prac wartych 100% wysokości pierwszej transzy przed wypłatą drugiej czy wystarczy wykazać te 70%? 

Odpowiedz
0 Lajków
Bonns
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
22-01-2021
Wiadomość 3 z 5 (733 wyświetleń)

Re.: Druga transza

@Bonns, w przypadku rozliczenia transzy na budowę domu nie pomogę, bo nie brałem jeszcze takiego kredytu hipotecznego. Wierzę, że ktoś inny udzieli Ci odpowiedzi. Z przyjemnością rozwinę swoją wiedzę w tym kierunku więc fajnie, że doprecyzowałeś pytanie.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
168
67
18-04-2020
Wiadomość 4 z 5 (725 wyświetleń)

Re: Druga transza

@Bonns W przypadku budowy domu powinieneś rozliczyć się w całości z pierwszej transzy. Dopiero wtedy będziesz mógł zawnioskować o kolejną. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Moderator
Moderator icon
516
132
04-09-2015
Wiadomość 5 z 5 (580 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Dług i komornik

@elmer Zdaje sobie sprawę z Twojej sytuacji i chciałbym pomóc. Niestety jednak, poprzez forum Społeczność nie mogę sprawdzić w jakim stanie są aktualnie te zadłużenia. Proszę, zadzwoń w tygodniu (8:00

...

27-02-2021
Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Art. 34. 4. Instytucje obowiązane na potrzeby stosowania środków bezpieczeństwa finansowego mogą przetwarzać informacje zawarte w dokumentach    tożsamości klienta i osoby upoważnionej do działania w

...

27-02-2021
Re.: Zmiana numeru telefonu

Nie moge zmienic gdyz wysylaja mi kod na numer telefonu stary ktorego nie mam wiec na cholere mi ten kod aktywacyjny?????

27-02-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy