Odpowiedz

Druga transza

Czy do wypłaty drugiej transzy kredytu hipotecznego muszę rozliczyć się w całości z pierwszej? Doradca wspominał, że wnioskować o wypłatę środków mogę już przy wykorzystaniu 70% z pierwszej transzy ale nie widzę takiego zapisu w umowie.
Odpowiedz
0 Lajków
Bonns
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-01-2021
Wiadomość 1 z 5 (7 552 wyświetleń)

Re.: Druga transza

[ Edytowane ]
@Bonns, ja miałem 4 transze kredytu hipotecznego i z pierwszej transzu uruchomiłem mała część/kwoty tej transzy (5000zł), gdyż tych pieniędzy nie potrzebowałem z uwagi ma gotówkę, która akurat mi wpadła.

W drugiej transzy uruchomiłem połowę transzy bez problemu.

Z uwagi, że mieszkanie było w trakcie budowy, dopiero po uruchomieniu ostatniej transzy albo mogłem zmniejszyć kwotę przyznanego kredytu o niewypłacone pieniądze z danych transz, albo mogłem poprosić o wypłatę tych pieniędzy ma moje konto bez zmiany kwoty kredytu, co dawało mi duże pole do manewru przy uruchamianiu transz Emotikon: Mrugający a na końcu gdybym potrzebował to kwotę której nie uruchomiłem to miałem taką opcję.

Zatem po uruchomieniu ostatniej transzy (mogłem z niej również zrezygnować, gdybym miał gotówkę) następowało rozliczenie kwoty kredytu vs wypłaconych kwot z transz.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 5 (7 542 wyświetleń)

Re.: Druga transza

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Sprecyzuję Emotikon: Szczęśliwy Chciałabym zawnioskować o wypłatę drugiej transzy kredytu ale według kosztorysu mogę wykazać około 70% wykorzystania środków z pierwszej transzy. Po prostu prace wyszły nam drożej niż jest to rozpisane w kosztorysie. Moje pytanie to - czy bank będzie wymagał ode mnie rozliczenia się z prac wartych 100% wysokości pierwszej transzy przed wypłatą drugiej czy wystarczy wykazać te 70%? 

Odpowiedz
0 Lajków
Bonns
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-01-2021
Wiadomość 3 z 5 (7 512 wyświetleń)

Re.: Druga transza

@Bonns, w przypadku rozliczenia transzy na budowę domu nie pomogę, bo nie brałem jeszcze takiego kredytu hipotecznego. Wierzę, że ktoś inny udzieli Ci odpowiedzi. Z przyjemnością rozwinę swoją wiedzę w tym kierunku więc fajnie, że doprecyzowałeś pytanie.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 5 (7 504 wyświetleń)

Re: Druga transza

@Bonns W przypadku budowy domu powinieneś rozliczyć się w całości z pierwszej transzy. Dopiero wtedy będziesz mógł zawnioskować o kolejną. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 5 z 5 (7 359 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy